Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Cinler insanlara bilgi verir mi

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Cinler insanlara bilgi verir mi

  Cinlerden bilgi almak, cinler neleri bilebilir?

  Cinler söz çalar

  Kahinlere ve madrabazlara faydalı olmak amacı ile söz hırsızlama gayretleri:
  İbn Hacer dedi ki: "Hattabî dedi ki: Bu kâhinler, sınamaların da tanıklık ettiği ve bilindiği üzere zihinleri keskin, nefisleri şerli, tabiatları ateş tabiatında olan bir topluluktur. Bunlar çeşitli meselelerini cinlere götürürler ve çeşitli olaylar hakkında onların görüşlerini sorarlar. Cinler de onlara birtakım kelimeleri telkin ederler." Yine İbn Hacer diyor ki: "Hattabî dedi ki: Peygamber Sallallahu aleyhi vesellem'in açıkladığına göre kâhinin bazan isabet etmesi, ancak cinninin ona meleklerden hırsızlama yoluyla dinlediği kelimeyi ona bırakmasının bir sonucudur. O da bu doğru kelimeye duyduklarına kıyas ederek birtakım yalanlar ilave eder. Nadir olarak bazan isabet edebilir, hatalı olduğu ise daha çok görülen bir husustur.

 • #2
  Cinler insanlara bilgi verir kötülüğe iter yanlış bilgiler vererek eğlenirler çünkü yüce rabbim insan oğlu yer yüzüne çıkararak cinleri yerin 7 kat altında bırakmıştır bilgi verir bu durumlada dalga geçer ler evimizin her köşesinde vardır bizler gibi yasarlar ve görürler insanlar göremez ama görenler de var

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X