Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Kötü düşünceler günah mı

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kötü düşünceler günah mı

  Kötü düşünce nedir? Kötü düşüncelerin nedeni nedir?

  Her insanın aklına kötü düşünceler gelebilir. Ancak kötü düşüncelerin geldikleri gibi de gitmeleri gerekir. Çünkü kötü düşünceler şeytanın işidir. Şeytandan uzaklaşmak ve imana yaklaşmak için kötü düşüncelerden uzak durmak gerekir. Üstelik dinimize göre kötü düşünceler eyleme dönüşmedikleri sürece günah değildir. Yani kötü düşünceleri olan bir Müslüman günah işlemez. Ancak güzel düşünen biri sevap kazanır.

 • #2
  Beynim kötü şeyler düşünüyor

  Selamın aleyküm, uzun zamandır istemsizce beynimden kötü düşünceler geçiyor sevdiklerim tanıklarım hakkında istemsizce kötü şeyler düşünüyorum ve bu durumda çok huzursuz oluyorum çünkü bunu isteyerek yapmıyorum istemsizce beynim sürekli düşünüyor sanki kendi kendine konuşuyor gibi ve daha sonra böyle bir düşünceye yer verdiği için düşündüğüm için tövbe ediyorum namaz kılarken dua ediyorum ama çok huzursuz oluyorum bu kötü düşünceler kabul olur mu olmaz mı çok merak ediyorum ve korkuyorum allah Rızası için cevaplarsanız çok sevinirim

  Yorum yap


  • #3
   Aklıma kötü şeyler gelmesi

   Selamunaleyküm.Bazen aklımdan utanacağım şeyler geçiyor.Kimsenin kötülüğünü istemem çok üzülüyorum ama içimden oh olsun bile geçebiliyor.Aklımla kalbim çok çekişiyor bazen.Engel olmaya çalıştıkça bu durum artıyor.Her konu her kişi ile ilgili kötü şeyler düşünebiliyorum.Çok utanıyorum ve üzülüyorum.Yapabileceğim bir şey var mı

   Yorum yap


   • #4
    Vesvese ile yapilan büyük günah dinden çikarir mi?

    Yorum yap


    • #5
     VESVESE İLE YAPILAN BÜYÜK GÜNAH DİNDEN ÇIKARIR MI? YAPTIKTAN SONRA PİŞMAN OLUP ALLAH 'a SIGINIRSAK GÜNAH YAZILIR MI ? TEKRARLARSAK GÜNAH YAZILIR MI ? VESVESE İLE GELİYOR SONRA UNUTUP TEKRAR YAPIYORUM GÜNAH MI ?

     Yorum yap


     • #6
      Kardeşim benim, neden abuk subuk vesveseler insanı imandan çıkarsın. İmandan çıkma korkusu yaşamak zaten insanın Allahın varlığına inandığı gerçeğini göstermez mi? Ve Allah'a inanmak zaten insanın imanlı olduğunun işaretidir. Hatta vesveselerin bile doğru olmadığını bilmende zaten senin imanlı olduğunu gösterir. Vesveseler insanı nasıl imandan çıkarsın kardeşim? Hatta günah yazılırmı demen bile zaten senin hakiki bir şekilde Allah'a inandığını gösterir.

      Yorum yap

      Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

      Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

      Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

      Unconfigured Static HTML Module

      Collapse

      Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X