Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Müslümana karşı savaşmak

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Müslümana karşı savaşmak

Benim kuzen (kafir devlette) ve orda asker olarak çalışıyor. (Bu zamana kadar başka ülkelerle savaşmadı bulunduğu ülke, yani bu mesleği yaptığından beri(10 sene) ama kafir devlet) bu insanı dinden çıkartırmı eğer ilerde müslüman ülkeye karşı savaşırsa iş gereği ama kalben yapmasa? Ve bu sadece o kafir devletle ve bir müslüman ülkesi ile arasında olması (diğer müslüman ülkelerle problem yoksa) hüküm nedir?
    ve 2. Eğer tüm müslğmanlar kafirlere karşı olsa ve o durumda olsa hüküm nedir?

dinden çıkarmı ikisindede para için kafir devletle savaşsa müslümana akrşı?(para meslek olarak, kalben değil)

Şu an dünyada şeriat ile yönetilen müslüman bir devlet yoktur. Varsa ismini söyleyin ayrıca kâfir devlet ya da Müslüman devlet tanımlamalarını biz yapıyoruz bizim bir devlete müslüman dememiz ile onlar müslüman, gavur dememiz ile onlar gavur olmuyor. Amerika'da da cami var Almanya'da da cami var İngiltere'de de cami var hatta Polonya'da cuma namazı kıldıran hocamız bile vardı.

Sordugunuz iki sorunun da cevabı yoktur sebebini şöyle açıklayalım. Kim kendine kâfir diyor ki? İşıde sorsan onlarda müslüman İran'a sor onlarda müslüman bize sor bizde müslümanız. Biz birine terörist deyince onu öldürmek caiz olur mu sizce? Onlarda bize kâfir devlet diyor bizde onlar kâfir devlet diyoruz. Kısaca ahir zamandayız. Ben kısaca şöyle söyleyeyim:

Benim mahallemde bir çocuk burada rakı içerek kutlamalar yaparak askere gitti şimdi bu askerde ölse TV de bu çocuğu şehit olarak izleyeceksiniz şehitlik devlet şehitliğidir İslam şehidi olmak bu kadar kolay değildir.
    ​​​
    sizin kuzeninize gelince asker olmak dini açıdan da mesleki açıdan da zor bir iştir. Yarın örneğin ıraka gidip savaşması gerekirse komutanı ona müslümanı da gavuruda öldürtür. O sadece emri uygular ve öldürmesi gerektiği kişiyi öldürür onun müslüman mı gavur mu olduğunu anlayamaz çünkü tanımıyor. Tabiki komutanı devleti onun vicdanını rahatlatmak için karşısındakine terörist der ancak neyin ne olduğunu ahirette anlar..

Sizin sorunuza cevap olarak şu ayeti ekleyelim:

"Kim bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde ebedî kalmak üzere gireceği cehennemdir. Allah ona gazab etmiş, onu lânetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır." (Nisa, 4/93)

En iyisi kimseyi öldürmemektir. Öldürdüğünüz zamanda gereken sorumluluk ne devlete ne komutana aittir bu sorumlulugun büyük kısmı kuzeninize aittir. Şu an dünyada sanki peynir ekmek yer gibi herkes birbirini öldürüyor ve herkes kendi ölüsüne şehit karşısındaki insana terörist diyor. Barack Obama Afganistan'a ziyaretinde ABD askerlerini şehit olarak tanımlanmıştı diye hatırlıyorum ABD laik demokratik bir cumhuriyettir İslam ile alakaları yoktur devletlerinin ama onların askeri bile bu şekilde tanımlanıyor.

"Kıyamet gününde insanlar arasında hükmü verilecek ilk dava, kan davalarıdır."(Buhari)

"Dünyanın tamamen yok olması, Allah indinde Müslüman bir adamın öldürülmesinden daha hafiftir."(Tirmizi)

"Her kim bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde ebedi kalacağı cehennemdir!"(Nisa, 4/3)

​"Kasten adam öldürmek, insan haklarına girmektedir. İnsan haklarına saldırı, sırf tövbe ile kalkmaz, gasbedilen hakkı geri vermek gerekir. Gasbedilen, saldırı ile elden alınan hakların, sahiplerine geri verilmeden tövbe ile kalkmayacağı hakkında icma vardır.​​​​​​

1- kalben olup olmaması para için yapıp yapmaması fark etmez bir müslümanı öldürmesi büyük günahtır caiz değildir.

2 - tüm müslümanlar kâfirlere karşı savaşırsa caizdir.

3- dinden çıkmaz ancak içinde bulunduğu dinin ona bir faydası var mı sizce ? Buda benim size bir sorum olsun.

Umarım yardımcı olabilmişimdir selametle...

Yorum yap

Önce sorunuzu cevaplim, tabiki yoktur????..
      Abi şimdi dünyada savaş çıksa müslümanlae ce kafirler arasında.. yinede para için yapsa dinden çıkmazmı yani? Onu bilmek istiyo

Yorum yap

Para için savaşmak ile dinden çıkmaz ancak ölürse de şehit olmaz yani para için savaşıp para için ölür. Öldürdüğü insanları para için öldürdüğü için katil olur ve günahkar olur ancak dinden çıkmaz. Anlatabildim umarım.

Dinden çıkarmıyım korkusu yerine Allah'a nasıl hesap vereceğim sorusunu sormak ve allaha verilecek hesaptan korkmak daha isabetli olur canım kardeşim. Bu benim düşüncem. Bir insanı dahi öldürse ne çetin bir sorgu olacak bundan korkmalı

Yorum yap

Müslüman çoğunlukta olmayan ülkelere birşey diyemeyeceğim ama mesela Türkiye'de müslüman çoğunluklu bir ülkeyiz.(laiklikle yönetiliyoruz ama) Bizim askerimiz ülkede sivil halki öldüren kişileri öldürse katil mi olur. Yıllardır terör ile mücadele etmeye uğraşıyoruz.teroristleri öldürürse biri katil mi olur veya teröristler bu askeri öldürse dinen şehit olmaz mı ? Sınırda çatışan askerlerimiz bizim burada rahat rahat ibadetlerimizi yapmamız için savaşıyor. Onların öldürdüğü her terörist için günaha mi gidiyorlar. Veya teröristler tarafından öldürülen askerler para için mi ölmuş oluyor

Yorum yap

Hocam para kazanmak işsiz kalmamak için gidip asker olup birini öldürmek ile müslümanları savunmak için ölmek ülkeni savunmak için ölmek ayrı şeylerdir.

Şehitlik terörstlik gavurluk kafirlik bunların hepsini biz kendimiz belirliyoruz. 3 yıl önce vatan sevdalısı şehit olan adama 5 yıl sonra terörist deyip 10 yıl önce terörist olan birine de bugün şehit diyebiliyoruz. Bu kavramların temeli aslında dinidir ancak artık siyasi kavramlar oldular. Bunların hiçbirinin Allah katında bir karşılığı yoktur Allah için şehit olanda Allah için öleni de yalnız Allah bilir.

“Kıyamet günü hesabı ilk görülecek kişi, şehit düşmüş bir kimse olup huzura getirilir. Allah Teâlâ ona verdiği nimetleri hatırlatır, o da hatırlar ve bunlara kavuştuğunu itiraf eder. Cenâb-ı Hak:

"Peki, bunlara karşılık ne yaptın?" buyurur.

"Şehit düşünceye kadar senin uğrunda cihad ettim." diye cevap verir.

"Yalan söylüyorsun. Sen,"Babayiğit adam." desinler diye savaştın, o da denildi."buyurur. Sonra emrolunur da o kişi yüzüstü cehenneme atılır.
            Müslim imare 152

Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum konu siyasi bir konu ve siteye zarar vermek istemiyorum Allah emanet olun

Yorum yap

Şehitlik ne zamandan beri siyasi oldu ben asker olmak istiyordum. Sizin yazdıklarınız benim gibi gençleri meraka sürüklüyor. Şuan meslek olarak askerlik yapıp para alan insanlar var onlar para için mi savaşıp para için ölüyorlar.teroristi biz belirliyoruz diyoruz ama IŞİD veya PKK ya terörist değil diyemeyiz. IŞİD in yaptıkları müslümanları kötü gösteriyor. TAK terör örgütünün üstlendiği Beşiktaş saldırısında 49 kişi ö(sivil-polis)bunlara terörist değil ne o halde eğer burada cevap vermek istemezseniz özelden cevap verin orası da olmaz derseniz özelden yazın numaramı vereyim whatsaptan yazın

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
              Auto-Saved
              Frown :( Big Grin :D Confused :confused: Embarrassment :o Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
              x
              Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
              x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
              Hazırlanıyor...
              X