Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Evlilik nasip mi kader mi

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Evlilik nasip mi kader mi

  Evlenme engellleri sebebi nedir

  Selamun aleyküm sayın hocam. 6 yıldır beklediğim bir insan var bayanım. Ben memurum o da işsizdi bu yüzden evlenemedik. Geçenlerde sınava girdi cok ümitlendik kesin dedik. Hatta hayaller kurduk yazın nisan yaparız ondan sonraki sene de evlilik olur dedik. Ama gel görki yedeklere kaldı ve kazanması imkansız. İkimizin de yaşı 28e geldi. Ailem memur olsun diyor bu yüzden elimden beklemekten Başka bir şey gelmiyor. Çok üzgünüm. Cok ağlıyorum. Bi yandan da çevrem evde kaldın diyip duruyor bana. Sabaha kadar ağlıyorum. Elimden birsey gelmiyor. Allah’a Çok dua ettim olmadı. Belki nasip ama içim parçalanıyor. Bizim durumumuzda olan herkes evli, evlendi mutlaka is sahibi oldu. Biz niye böyleyiz. Neden allahım diye ağlayıp duruyorum. Ne yapacağım böyle lütfen yol gösterin. Dua edin bizim icin ????

 • #2
  Ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Evlenmeyerek kendinize de karşı tarafa da zulmediyorsunuz
  6 yıl daha memurluk sınavını kazanmazsa böyle bekleyecek misiniz
  Rızık memurlukta değildir rızık Allah'a aittir buna inandığını zaman rahat edeceksiniz

  Yorum yap


  • #3
   Bir kadın meslek sahibi olduğu zaman gidip bir erkeği alıp geçimi ben sağlayacağım diyemez. Ancak bir erkek meslek sahibi olduğu zaman allahın izni ile geçimi sağlarım diyip bir kadını alıp evlenebilir. Maalesef şimdi biz bir şey deyince geri kafalı oluyoruz. Toplum içerisinde yaşayan her kadın ve erkeğe iş bulabilecek kaynağımız yok. Mevcut kaynaklarıda sağolsun batılı ve modern politikalar ile kadınlara dağıtıyoruz. Sizin öyle mi bilmiyorum ama benim etrafım meslek sahibi bekar kadın ve işsiz bekar erkek kaynıyor.

   toplumların böyle dengesi bozuluyor işte. Zaten artık kimse evlenememeye başladı. Çünkü 20 milyon çalışan insan varsa siz bunu yarı yarı paylaştırıp 10 milyon kadın 10 milyon erkek istihdam ederseniz. Erkekler gidip işsiz kadın ile evlenebilir ama hiçbir kadın gidip işsiz bir erkeği almaz. Sonra da her geçen gün nesiller daha da kötüye gider. Hocamız bu sitede kaç defa söyledi erkek evin geçimini sağlayacak geçim sağlanamazsa kadın çalışacak diye. Erkeklerin yapacakları işleri hep kadınlara verdik Erkek iş bulamıyor ki ama neyse ki modern olduk çağdaş olduk üzülmeyelim hakkınızda hayırlısı olsun daha çok iş arar ama eninde sonunda 5 yıl olsa da 10 yıl olsa da bir iş bulur Allah'ın izni ile.

   Yorum yap

   Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
   Auto-Saved
   Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
   x
   Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
   x

   Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

   Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

   Unconfigured Static HTML Module

   Collapse

   Static HTML Module Content
   Hazırlanıyor...
   X