Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

İşlenen günahı anlatmak

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İşlenen günahı anlatmak

  işlenen haramı eş adayına anlatmak gerekir mi

  Selamün aleyküm hocam ben nasıl yaptığımı bilmiyorum derken de utanıyorum önce Allah'tan sonra hem kendimden hem insanlardan

  Ben 20 yaşında birisiyle tanıştım aileler de biliyor görüşüyorduk aradan bir zaman sonra yüzükler takılacaktı konu gerdek gecesi vesaire geldi beni zorlayınca göğüsleri çekip attım bu vicdan azabı beni bitiyor ben ölmek istiyorum her gece tövbe namazı kılıyorum ben böyle bir insan değildim dinime bağlı kapalı insandım yapmazdım asla ama o an şeytana uydum aileler istemeyi iptal etti yüzük takmayı aradan yıllar sonra sonra ben evlilik yolundayım şuan sevdiğim insanda çok hata günahlar haram yolundaydı onu bütün kötü alışkanlıklarını yok ettim. Şu an çok iyi insan ona olay anlattım ama üstü kapalı sutyeni attım dedim ondan sakladım bana kızmadı her insan hata yapar önemli olan tövbe etmek dedi. Her şekilde kabul ediyorum ama benden bir şey saklama dedi. Ben her gece düşünüyorum Allah beni affeder mi? Gerçeği nişanlıma söylemeliyim mi İçim rahat etmiyor yüzüne bakamıyorum utanıyorum biri duymasından korkuyorum yanlış yaptım çok Allah yolundan çıktım Rabbimin kapısında dua ediyorum tövbe ediyorum. Affeder beni inşallah

  Şimdi size sorum nişanlıma çıplak olduğu söyleyeyim mi yoksa konu anlattığım kadar kalsın önüme bakiyim mi?
  Evliliğim kötü olur mu ben ahlak yoksunu biriyim değil mi ?
  Hiç bir şeyi hak etmiyorum ben. Doğruyu söylesem bunu da yapamam unutmak istiyorum ne olur bana yardım edin ne olur. Allah'ın rahmeti üzerinizde olsun. Rabbim sizi kötülüklerden korusun.

 • #2
  Evlilik yaparken geçmişi çok kurcalamak mantıklı bir iş değildir. Çünkü evlilikte en ufak bir çatırdı oldugunda eşler hemen eski olayları birbirinin yüzüne vurmaya başlarlar.

  Siz evliliğinizi ilgilendirecek ve evliliğinizi etkileycek önemli fiziksel(vücutsal, bakire olunup olunmadığı vs) problemleri ve ruhsal(zihinsel) problemleri söylemek ile yükümlüsünüz karşınızda ki insanı aldatmamak için. Fakat kimse kimseye işlediği günahı anlatmamalıdır. Günahınızdan dolayı hesabı Allah'a vereceksiniz kula değil.

  Siz de evleneceğiniz kişi de pek çok günah işlemiş olabilir. Fakat bu günahlardan dolayı her iki tarafta tövbesini ettiyse olay YÜCE ALLAHA intikal etmiştir. Kullar bir birilerini günahlar üzerinden eleştirmemeli ve birbirilerini hem evlilikten hem de dinlerinden soğutmamalıdır.

  Sizi sevdiğiniz kişinin affetmeyecek olmasından değil Allah'ın affetmemesinden korkun. Bolca tövbe edin. Biz de günahkarız dualarınız da bizi de unutmayın. Allah size hayırlı bir evlilik hayırlı çocuklar ve hayırlı ve dine uygun bir hayat nasip etsin inşallah.

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X