Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Evlilikte aile engeli

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Evlilikte aile engeli

  Merhabalar öncelikle 19 yaşımdayım. Sizlere beni zor durumda bırakan bi konu hakkında yardım almak için yazdım.15 yaşında bi sevgilim oldu çok seviyordum 1 yıl kadar devam ettik görüşmeye sonra onun ailesi oğlum okucak ayrılın gibi bişeyler söyledi ama biz ayrılmadık devam ettik sonra benim ailem öğrendi onlarda aynısını dedi ayrıldım dedim ama yine devam ettik benim ailem tekrar öğrendi birlikte olduğumuzu ve sevgilimin annesi bize geldi bunlar görüşüyor felan o zaman annemin haberi yok tabi bende görüşmüyoruz dedim sevgilimin babası küçükken vefat etmiş bu arada. Annesi bu yüzden çok düşkün oğluna bu yüzden o kız seni ailesine karşı savunmadı sahip çıkmadı felan diye iyce benden soğuttu 2 yıla yakın ayrı kaldık biz onun hayatında başkaları oldu benim olmadı. Sonra tekrar barışmak istedi olmuyor sensiz diye baya zaman geçti biz yine tekrar başladık ama benim ailem de bak o seni bıraktı sevseydi gitmezdi başkasına gibi şeyler söyledi ama babama şuan desem arkamda duracağından Emin’im sadece annem büyük sorun yani iki aile de birbirine karşı bu durumda.ama biz hep evlenme hayali kuruyoruz beni çok sevdiğine Emin’im ama annesiyle de kötü olmak istemiyor benden de vazgeçmiyor ama nasıl olcak o nasıl kabul ettirecek ben nasıl kabul ettircem aileme hiç bilmiyorum bi akıl verim lütfen ikimizde vazgeçmek istemiyoruz

 • #2
  Bir bina düşünün temelinde toprak ya da kaya yok sadece su var. Diğer tüm binalardan farklı fakat hepsinden dayanıksız ve en ufak dalgada yerle bir olan..

  Allah cc kullarına ne emretti ve niye emretti? Zina etmek sevgili olmak dost hayatı yaşamak çok güzel müthiş bir davranıştı fakat Allah bizim kötülüğümüzü isteyip bundan uzak durun mu dedi yoksa sen ve senin gibi binlerce insanın hayatının bu yolda mahvolacagını o müthiş yüceliğinden dolayı biliyordu da bunun için mi yasakladı? Seni sen mi daha iyi tanırsın yoksa Allah mı ? Allah sana haram yollardan uzak dur demedi mi? Sevgililik nedir canım kardeşim? Sevgili olunca helal haram perdesi kalkıyor mu? Nikahlın mı oluyor sevgilin olunca? Madem sevmek mutlu olmak demek bu halleriniz nedir?

  Önce tövbe et. Hem kendini hem de sevdiğini söylediğin (aslında onu cehennemin dibine yollamaya sebep olacak bir yola sürüklediğin) insana da söyle oda tövbe etsin. Ondan sonra sevgidiğin insana helal şekilde ve helal yollarla ulaşmak için dua et. ALLAHIN YOLUNDAN GİDİLMEYEN BİR EVLİLİK CEHENNEM evliliğidir. Zina ile yalan dolan ile anne babayı kandırarak komplo tuzaklar kurarak girilen her evlilik yolu kayanın üzerine değil suyun üzerine inşa edilmiş bina gibidir. Güvendiğiniz sevgi 1 saniyede yerle bir olur.

  Sevdiğim dediğin insan senle ayrılıp hemen başkasına koşuyorsa o yollarda gözü var demektir. Senle evlendikten sonra da​​​​​ gözünün başka yerlere kaymayacagını kimse garanti edemez.

  Babanın onayı olmadan kimse ile evlenemezsin. Sen yolun başında olsa idin sana bir kaç öğüt verebilirdik. Ama ailene bir çok defa yalan atıp onların güvenini yerle bir ettiğin için aileni ikna et demek zor. Sen evlensen dahi annen bu yaşadıklarını unutamaz. Yapacağın en güzel şey anne babanı karşına alıp her ama her şeyi dürüst şekilde anlat. Yalan attığın için pişman olduğunu yaptığın hareketlerden dolayı tövbe ettiğini söyle ve onlardan helallik iste. Annenin mutlaka gönlünü al. Onun onayı olmadan bir daha asla sevdiğin insanla konuşmayacağını , onay verirse evlenmek istediğini belirt. Sevdiğin kişide aynı yolu izlesin.

  En kısa zamanda islama uygun şekilde evlenin dinimizde sevgili olmak diye bir şey yoktur bunu lütfen unutmayın. Siz kendinize dua edin biz de size dua edelim Allah yolunuzu açık etsin bu evlilik sizin bu dünyanız dininiz ve ahiretiniz için hayırlı ise Allah en güzel şekilde nasip etsin inşallah.

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X