Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba değerli ziyaretçi, eğer sitemizde soru sormak istiyorsanız yeni konu aç butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.

Konu açıldıktan sonra eğer adminlerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.

Lütfen yeni konu açtıktan sonra sorunuzu göremezseniz tedirgin olmayın ve yeni konu açmayın.

Onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.

Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Yalan söylemek kul hakkı mı

Collapse

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yalan söylemek kul hakkı mı

Yalan Söylediğimiz Kişiden Helallik Almak Zorunda mıyız

Hocam Selamunaleyküm ben bugün bir tane manava gülmüştüm okul çıkışında yanına gittim helallik istedim sonra yanımda 1.5 lira vardı bende salatalığı sordum 4 lira dedi bende bu parayla ne kadar olursa veya ona benzer bisey dedim sonra sen tek mi yasiyon dedi bende o an neden bilmiyom cevap veremedim yada evet mi dedim tam hatirlamiyom sonra manav tam bilemiyorum ama 1.5 TL den daha cok salatalık verdi birde 2 domates ve birazda üzüm verdi sağolsun sonra birdaha helallik istedim ve gittim otobüste aklıma takildi evde tek yaşadığımı zannedip verdiyse kul hakkına girdimmi girdiysem nasil helallesicem lütfen yardım edin kafamdan çıkmıyor

Bizim Müslümanlar önce işlerini yaparlar helal haram mı sormadan işleri yaptıktan sonra hocam haram mı değil mi diye sorarlar...

Eğer bilerek sırf dünya malı için ben yalnız yaşıyorum dediysem dinini basit bir dünya malına karşı satmış oldun.
    "Hatırlamıyorum ne dediğimi" şeklinde soru olmaz, yalan söyledin mi söylemedin mi onu kesin yazman gerekir şayet adamı yanıltmak için yalan söylediysen bu kul hakkıdır ve elbette Allah hakkıdır helallik istemen ve Allah'a karşı da samimi tövbe etmek gerekir

Yorum yap

dünya malı için demedim zaten salatalığın dışındakileri koyarken gerek yok amca dedim yada ona benzer bişey dedim giderkende hakkını helal et dedim ama tek yaşamıyom demedim yarın birdaha gidicem ama arabasıyla gelmişti bir daha bulamazsam ne yapıcam kusura bakmayın

Yorum yap

Hocam Selamunaleyküm ben dünde aynı şeyi yazmıştım kusura bakmayın ben bir tane manava güldüm helallik istemeye gittim ve 1.5 TL vardı salatalık istedim 4 liraymış oda sen tek mi yasiyon dedi bende o an bisey demedim yada kafa salladım hastaydım tam ne yaptığımı hatirlamiyom sonra oda sağolsun sanırım 1kiloya yakın koydu ustune biraz üzüm ve 2 domateste koydu ben yok yok dedim koymayın anlamında otobüse giderken hakkını helal et dedim oda helal olsun dedi otobüste aklıma evde tek yaşadığımı zannedip verdiyse kul hakkına girdimmi diye düşündüm çünkü o sorduğunda kafa salladım büyük ihtimalle bugün durumu açıklayıp birdaha helallik isticektim ama arabayla gelmişti bugün yoktu birdaha bulamazsam ne yapmam gerek kusura bakmayın 2 kere yazdım ama kafamdan çıkmıyor kul hakkı oldumu diye hakkınızı helal edin

Yorum yap

bir kaç defa daha bu konuyu tekrar açarsan bizimde kul hakkımıza girersin bilgin olsun
          adamı bul, bulamazsan sadaka ver

Yorum yap

Hocam harcligimi biriktirip o kişi adına cuma günü versem olurmu ama parayı annem veriyo geçerli olurmu

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
            Auto-Saved
            Mad :mad: Confused :confused: Embarrassment :o Wink ;) Stick Out Tongue :p Frown :( Smile :) Big Grin :D Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
            x
            Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
            x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
            Hazırlanıyor...
            X