Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Kalbiniz temiz mi sizce?

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kalbiniz temiz mi sizce?

  Bazen kendimi dünyanın en kötü insanıymışım gibi hissediyorum..Nefsimi yermekten geri duramıyorum..Allah'a şükür ki çok büyük günahlara hiç bulaşmadım bugüne kadar..Ama yine de vicdanım rahat değil.. Sizde de aynı durum mevcut mu?

 • #2
  Dünya imtihan dünyası. Bu dünyada huzur olsa her şey istediğimiz gibi olsa kimse cenneti aramazdı zaten. Sıkıntı çekme vicdan azabı çekme pişmanlık duyma dünyası. Yaşadığımız şeylerden belki ibadetlerin eksikliğinden belki huşu eksikliğinden bir çok şeyden dolayı yaşanabilir bu sorunlar. Bu konuyla ilgili bir ilaç sunmaya çalışayım size , günde en az bir saat kuran okumaya ve bol bol zikretmeye çalışın. Benim de yüreğim eskiden çok sıkılıyordu bunları yapınca rahatlıyor insan. Hala zikretmedigim ya da kuran okumadıgım günler(boş ve kayıp günler) yatağa girdiğim de huzursuz şekilde yatıyorum.

  Yorum yap


  • #3
   Abla ben daha yeni yeni islamı derinden tanıyorum ben daha 14 yaşındayım üzerimde 2 yıllık hesap var nasıl hesap vereceğimin hakkında hiç bir fikrim yok! ben 100 yıl daha yaşasam 100 yıl ağlaya ağlaya tövbe etsem Allahın 2 yıllık hesabımı affedip affetmeyeceğini bilemem , işte bu yüzden bende de vicdanımda rahatlık yok , Allah inşallah bizleri affeder... dışarda islamı anlatmamız gereken bir sürü insan var , en yakın örnek vereyim okulumda sınıfta arkadaşlarımı namaza çağrırım bazıları bana imanlı adam falan diyor ama bazı arkadaşlarımın namazlarındaki aksaklıkları kendilerindeki büyük bir eksik olarak göremiyorlar aslında bu ZATEN YAPILMASI GEREKEN BİR ŞEY bizim üstüne dilimizi, elimizi, gözümüzü, haramdan korumamız gerekirken ALLAHIN yasaklarından kaçınmamız gerekirken bazı insanları namaza çağırıyoruz. ben daha arkadaşlarımın bir kısmını namaza getirmeye çalışıyorum bak benim derdim 2 yıllık hesabım var arkadaşlarımın bazıları beni böyle bir konumda görürken ben ahirette ki ahvalimin nasıl olcağında günde kim bilir kaç defa üzülüyorum sadece kendim için değil bide üstüne bazı arkadaşlarımı namaza alıştıramadığım için üzülüyorum biz bu insanlara şimdiden bunu anlatılım ki en azından başkalarını islama yaklaştıralım... insanlara faydalı olalım ki vicdanımızı kalpleri fethederek
   rahatlatalım.Bunu okuyan Büyüklerim küçüklerim islamı lütfen ama lütfen araştırın ben 2 yıl geç kaldım pişmanım.hiç ama hiç durmayın islamı öğrenin eğer vicdanınız iki cihanda rahat olsun istiyorsanız hiç durmayın çünkü mezarlıkta bir kısım insanların feryatları vardır siz o kısmın sahibi olmadan önce:
   KÜFRE DÜŞMEYİN
   NAMAZI KILIN
   DİLİNİZİ DOĞRU KULLANIN
   YAPTIĞINIZ BİR HAREKETTE BİRİSİNİN HAKKINA GİRDİNİZ Mİ DİKKAT EDİN
   VE İSLAMI ARAŞTIRIN LÜTFEN ARAŞTIRIN
   yanlış bir şey dediysem kusura bakmayın lütfen beni uyarınız,bu soruyu sorarak içimdekileri de insanlarla paylaşmama vesile olan ablama teşekkür ederim.

   bu güzel sitede emeği geçen herkesden ALLAH razı olsun.

   Yorum yap


   • #4
    Hiç bir insan tertemiz değil, ben temizim diyen en kirlidir
    Bu konuda hepimiz hem fikiriz ama "dünyanın en kötüsü" değil

    Yorum yap

    Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
    Auto-Saved
    Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
    x
    Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
    x

    Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

    Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

    Unconfigured Static HTML Module

    Collapse

    Static HTML Module Content
    Hazırlanıyor...
    X