Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba değerli ziyaretçi, eğer sitemizde soru sormak istiyorsanız yeni konu aç butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.

Konu açıldıktan sonra eğer adminlerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.

Lütfen yeni konu açtıktan sonra sorunuzu göremezseniz tedirgin olmayın ve yeni konu açmayın.

Onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.

Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

İftira atan birine nasıl davranmalıyız

Collapse

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İftira atan birine nasıl davranmalıyız

İftira atan birine gıybet yapma demek yeterli mi

Hocam Selamunaleyküm dün gece aile uyelerimle gıybet yapma dediğim için tartıştık yanıma birisi geldi bizden nefret mi ediyon dedi bende benle konusma dedim başka odaya gittim o çıkınca tekrar odama girdim 5 dk sonra su içmeye gittim birisi buna şu şu kişiler büyü falan yapmıştır dedi yada ona benzer birşeyler diyordu bende gıybet yapma dedim sen böyle değildin dediler bisey demedim birisi internetteki seyler seni böyle yapmış dedi bende iftira atma günaha giriyor dedim su içmeye gittim kafama cok takiliyor bazı yerlerde susturmadigim için bende kul hakkına girmismiyimdir birde bu olayın ortalarında odama giderken birisi buna birşeyler olmus yada buna şu şu kisiler birşeyler yapmis dedi bende ne yaptığımı tam hatırlamıyom gıybet yapma dedim kapıyı kapattim diye hatirliyom yada susturmadan kapıyı kapattim burda kul hakkına girmismiyimdir

Kardeşim Allah yardımcın olsun.1- Şimdi sen zaten bunları dilinle engellemeye çalışmışsın, dilinle engelleyemediğini kalbinle buğz et bunu unutma.2- Birisinin gıybet ettiğini duyduğun zaman aynen böyle devam et 'Kardeşim gıybet olabilir, konumuzu değiştirelim' şeklinde söyle eğer o devam ederse kalben buğz et 'Allahım gücüm yetseydi ben bunları bu durumdan uzak tutmaya çalışırdım ama bana aldırış etmediler' diye.Ve şunu söyleyeyim hiç unutma sen işi geriden al orada kesinlikle gıybet döner diye demiyorum ağzını lüzumsuz söze açma lüzumsuz konuları hayırlı konulara çevirmeye çalış çünkü Sâdi şirâzî anlatıyor:
    Çocukluğumda bir gün, babamla bereber, ibadet etmek niyetiyle, gece geç saatlere kadar oturmuştum.
    Bir ara pencereden dışarı baktığımda,komşu evlerin karanlık pencerelerini görerek;
    “Baba” dedim.
    ”Ne olurdu , şu evlerdeki insanlar da kalkıp iki rekat namaz kılsalardı.Ölü gibi uyuyorlar”
    Babam beni şaşırtan şu cevabı verdi:
    “Canım oğlum!Şu ibadetinden dolayı kendini üstün görüp halkı çekiştireceğine,keşke sen de uyusaydın!……
    Kaynak: islamilugat

Yorum yap

Sağolun Allah razı olsun hocam birde ben yaklaşık 3.5 sene önce ergenliğe girdim 1 senedir gıybete dikkat ediyom onun öncesinde bende gıybet yaptım çok pişmanım isteyebildiğim kişilerden helallik istiyom yada denk geldiğimde istiyorum ama sebep belirtmiyorum hakkiniza girmişsem hakkınız varsa hakkınızı helal edin diyom buda geçerli olurmu mutlaka sebep belirtmek gerekirmi

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X