Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba değerli ziyaretçi, eğer sitemizde soru sormak istiyorsanız yeni konu aç butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.

Konu açıldıktan sonra eğer adminlerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.

Lütfen yeni konu açtıktan sonra sorunuzu göremezseniz tedirgin olmayın ve yeni konu açmayın.

Onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.

Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Her insanı sevmek zorunda mıyız dinimize göre?

Collapse

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Her insanı sevmek zorunda mıyız dinimize göre?

Selamun aleykum. Kin besmelenin dinimizde yeri olmadığını biliyorum. Fakat her insanı sevmek zorunda mıyız bu sebebpten ötürü? Allah için sevmek sözünüde dinlememiz gerektiğini ve uygulamamız gerektiğini biliyorum fakat mesela 'haz almadığım biri' diye hitap etmemiz uygun olur mu bir kişi hakkında? Allah razı olsun şimdiden cevabınız için.

Aleyküm selam Kardeşim ben burada senin soruna tam cevap veremeyebilirim.Bir kişinin hareketleri sözleri senin hoşuna gitmeyebilir ama şöyle düşün onun yaptığı hareket yapmaması gereken bir davranışsa başkalarına zarar veriyorsa onla konuş yapmaması gerektiğini söylersin değil mi ? yani kendi içimden başka insanlar hakkında 'ben bu adamı sevmiyorum,hoşnut olmuyorum' gibi düşüneceğime onları düzeltirdim.ama herhangi bir düzeltilecek bir şey taşımıyorsa durduk yere de içimden bunları geçirmem. ayrıca ağza böyle sözcükler kullanmayalım ve dilimizi böyle sözcükler kullanmaya lüzum etmeyelim.sen birisine bu sözcüğü söylediğinde iki tarafında eline bir şey geçmez.ne gerek var ki.yanlış bir şey söylediysem kusura bakma Allah senden de razı olsun.

Yorum yap

• Someone10
      Someone10 yorumladı
      Yorumu Düzenleme
      Allah razı olsun kardeşim estağfurullah yanlış bir şey söylemedin tabikide. Tam aksine bana yardımcı oldun sorumda. Haklısın bencede öyle yapmak çok daha doğru. Buna her koşulda dikkat etmeye çalışıcağım. Güzel bir hayra vesile olduğun için Allah senden razı olsun kardeşim tekrardan!

Aaa gerçekten herkesi sevmek zorundamıyız (müslüman olan herkesi?)
    mesela biri atıyorum kibirli bi tavrı var veya hırsız,vs.. onu sevmek zorundamıyız? Sevmezsek günahmı?

Yorum yap

Kardeş öyle birisi varsa ona onu uyar ısrar ederse ondan uzak durun ve lüzum yoksa o insanı diliniz kötü anmasın.

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X