Duyuru

Collapse

KONU AÇMADAN OKUYUNUZ

Merhaba ziyaretçimiz, sitemizde soru sormak istiyorsanız "yeni konu aç" butonuna tıklayıp konu açabilirsiniz.
Konu açıldıktan sonra, yöneticilerimiz sorunuzu uygun bulursa onaylayacaktır.
Lütfen yeni konu açtıktan sonra onaylanmasını ve cevaplanmasını bekleyiniz.
Teşekkürler.
Devamını görüntüle
See less

Collapse

Gusülde vesvese etmek

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gusülde vesvese etmek

Gusül vesvesesi
    Kuru yer şüphesi
    Selamun aleykum gusulde vesvese yapan mesela bir yerim kuru kaldı diye kuru yer kaldıysa bile gusul tamam olurmu

Gusül vesvesesinden kurtulmanın tek bir yolu var... Gusül aldıktan sonra gusül olmadı kuru yer kaldı gibi şüpheleri asla dinlememek bu düşünceleri aldırmamaktır.
    Gusül vesvesesi geçinceye kadar böyle yapın gusül alın ve asla bir daha tekrarlamayın
    Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Yani kuru yer kalsa bile kabul olurmu

Yorum yap

biz yapman gerekeni söyleriz. kabul olup olmadığını sadece Allah bilir

TIKLA OKU

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Bir yerde vesvese oluyorsa orası kuru kalsa bile gusul tamam olur diye okudum doğrumudur

Yorum yap

sözümüze itibar etmezsen sorma.
            Yıka ve gerisini Allaha bırak dedik. Şüphen olacak ama bizi dinle, Şeytanı dinleme

TIKLA OKU

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Allah razı olsun dediklerinize şüphem yok birde kuru kaldigini dusunduğumuz yeri yikamanin bi zamani varmi mesela 1 2 namaz vakti geçse olurmu

Yorum yap

Kardeş sen bizi dinlemiyorsun
                Kuruluk şüphesini aldırma

TIKLA OKU

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Selamun aleyküm üstteki iki damagımla dişim arasında iğne karşıya geçecek kadar boşluk var buraya su geçmesi gerekirmi ve boşluğun orda siyahlık var bunu çıkartmaya çalıştım fakat çıkmadı bide ayak tırnaklarım ve tırnağın üstüyle yandaki etin arasında kirler oluşuyo bunları temizlemeye çalışıyorum ama canım yanıyo bunlar gusle engelmidir bide gusul aldıktan sonra vesvese oluyorsa ve bi uzvun kuru kaldıysa bile gusul tamamdır diye bişey okumuştum cevaplarmısınız

Yorum yap

Kuru yer kaldıysa.... Her mesajınıda yaz kuru yer kaldı mı
                    Hocalar oldu vesveseyi dinleme desin sen yine yaz

Dişlerin üzerindeki siyah küçük lekeler damaktaki küçük lekeler asla gusül almaya engel değildir kendinize zulmetmeyin

Yorum yap

Gusül alırken burnuma ve ağzıma 1 kere su veriyodum arkadaşlarım ve hocam guslün kabul olmaz 3 kere ver dediler sonra gusül alırken 3 kere verdim vesvese yapıp ağzıma ve burnuma 4 kere su verdim guslüm olurmu bir diğer sorum ise guslü ayaklardanmı başlamak lazım kafadanmı başlamak lazım normalde ayaklardan başlıyodum bugün kafadan başladım

Yorum yap

Guslün farzı 3 tür. 1 Kere ağza dolu dolu su vermek, 1 kere burna burnun hafif kısmına kadar su çekmek, vücudu tepen tırnağa yıkamak. Mazmaza ve istinşak ı 3 kere yapmak sünnettir, 1 kere yapmak farzdır. 4 kere su verilmez. Verilse mani olmaz. Diğer sorunuzda ise nereden başladığının önemi yok. Vücudun ıslansın yeter.

Yorum yap

Selamın aleyküm hocam, benim dişlerimde diş teli var. Duş almadan önce fırçalayacaktım unutmuşum öyle girdim, ağzımda da 2-3 yemek artığı-parçası kalmış, ben gusül abdestimi aldım, çıktıktan sonra aklıma geldi, ve dişlerimi fırçaladım. Tekrar gusül almam gerekir mi ? Yemek parçacıkları suyun dişlere değmesini engellemiş midir ?
                          Bende biraz vesvese olduğu için kafama takıldı size sormak istedim.

Yorum yap

Ağzını yıka yeterlidir

TIKLA OKU

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Dün almıştım gusül abdestini, şimdi ağzıma su alıp çalkalayayım mı?

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
                              Auto-Saved
                              Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
                              x
                              Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
                              x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
                              Hazırlanıyor...
                              X