Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Tuvalet olan yerde abdest alınır mı

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tuvalet olan yerde abdest alınır mı

selamun aleyküm hocam kolay gelsin arkadaşımın birtanesi biriyle tartışıken kulak misafiri oldum konuda arkadaş tuvalet olan yerde abdest almış obir arkadaşıda tuvalette abdest alınma dedi ve tartıştılar bende araya girdim dedim evet tuvalet olan yerde abdest alınmaz dedim doğrumu söylemişim hocam doğrusu nedir bize açıklarmısınız Allahrazı olsun

Tuvalet ve lavabo aynı ortamda olduğu yerlerde abdest alınabilir.
    Burada dikkat edilmesi gereken lavabo ile tuvalet sularının birbirine karışmaması tuvaletteki suların lavabo tarafına sıçramamasıdır.

Günümüzde bütün evlerde tuvalet ile lavabo aynı ortamda inşa ediliyor bundan kaçınmak mümkün değil dikkat edilmesi gereken tuvalet ile lavaboyu herhangi bir şeyle ayırmaktır araya bir fayans bir mermer konulması necis suların lavabo tarafına geçmemesine dikkat etmektir.

Engin kardeşim sonuç olarak lavabo tuvalet aynı ortamda ise abdest alınabilir mekruh olan tuvaletin orada abdest almaktır çünkü necis suların sıçrama ihtimali var

Yorum yap

Sagolun hocam allah sizden razi olsun cok guzel beni aydinlattiniz allah sizi basimizdan eksit etmesin boylesine guzel ve dini site kurdugunuz icinde ayriyrtten tesekkur ederim allaha emanet olun

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X