Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Örumcek öldurmek ve vicdan azabı

Collapse

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Örumcek öldurmek ve vicdan azabı

Selamun aleykum hocalarım.Ben temızlık yaparken örumcekleri supurge ile çektim ve örumcek ağlarını bozdum ama temızlık yaparken öyle kalamazkı bu gunah mı

İmkanınız varsa örümceği bir peçete yardımı ile alıp daha sonra ağını süpürge ile temizleyin hayvanların bize zararı olmadıkça onları öldürmek günahtır. Onlara da o canı Allah vermiştir bundan sonra elinizden geldiğince öldürmemeye çalışın hatta bırakın öldürmeyi rahatsız bile etmemeye çalışın.bir kesim insan uyuyan köpeğe kediye tekme atıyor. Bunların hepsinin bir hesabı olacak değil mi? Örümcek sizin üstünüze kpnar siz de korkudan can havli ile öldürürsünüz bu başkadır. Size zarar vermeden öldürmek başkadır. Siz elinizden geldiğince imkanlarınızı kullanarak öldürmemeye ve onları imkanlar dahilinde peçete vs yardımı ile uzaklaştırmaya çalışın (haşere ve zararlı böcekler akrep yılan vs kastetmiyorum)

Allah merhametinizi arttırsın yardımcınız olsun

Yorum yap

Anladım hocam ama ben bunu bılmıyordum bılmeden yaptım şimdi günaha mı gırdım .

Yorum yap

Bilmeden yaptığınız için bir günahı yoktur inşallah ama öğrendiniz artık yapmayın , temizlik için ağı temizlemenin bir sakıncası yoktur ama hayvana eziyet edip öldürmeyin peçeye ya da başka bir şey ile alıp dışarı atın sizin gibi temiz bir müslümana da bu yakışır

Yorum yap

Merhabalar çoğu insan örümcekten tiksinir kokar hoca böyle düşünmek günah midir mesela ben sevmem ama zarar da vermem her hayvan muhtaçdır sonuçta

Yorum yap

Bende yılandan çok korkuyorum görünce içim ürperiyor.

Bu tiksinme ya da korku 'Allah bunu niye ne için ya da ne biçim' yaratmış düşüncesinde olmamalı kardeşim her şeyin bir hikmeti vardır. Sadece o hayvanlara karşı kontrol edilemeyen bir korku ya da tiksinme duygusundan dolayı günaha girilmez.
            ​​​

Ama sırf tiksindiğiniz için asla bir hayvana zarar vermeyin

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
            Auto-Saved
            Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
            x
            Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
            x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
            Hazırlanıyor...
            X