Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Yaptığım herşeyden pişmanım

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yaptığım herşeyden pişmanım

İşlediğim gunahtan pişmanımi

selamun aleyküm hocam arkadaşımdan birtanesi zamanında yaptığı bir hatayı bize anlattı ve çok pişman olduğunu dile getirdi bu hatayı nasıl telafi edceğini öğrenmek istiyor bizde size soralım dedik en iyi cevabı sizden alacağımıza inandığımız için hocam bu arkadaşımız zamanında nekadar günah olduğunu bilmediği için bir bayanla ilişkiye giriyor bir kaç sefer olmuş bu zina birgün arkadaşına anlatıyor arkadaşına zinanın çok büyük bir günah olduğunu söyliyor arkadaşta hemem o kızla ilişkisini kesiyor bir dahada böyle birşey yapmıyacağıma dair söz verdi hocam şimdi bu arkadaşın dindeki hükmü nedir teşekkürler kolay gelsin Allah razı olsun

İnsan hata yapar günah işler pişman olur tövbe ederse Allah onu affeder ve anasından doğduğu günkü gibi tertemiz olur Yeter ki Yarabbi ile samimi olsun günahlarından vazgeçsin Allahu Teala onu bağışlar.

yaptığı kötü işlerden pişman olan güzelce gusül alır iki rekat tövbe namazı kılar kıbleye karşı oturur ellerini açar avucu besmele çeker Allah'a hamd eder salavat okur sonra der ki ya rabbi ata ettim günah işledim pişmanım keşke yapmasaydım söz veriyorum bir daha yapmayacağım beni affet günahlarımı bağışla günahlarımı ört beni rezil etme.
    Bu şekilde tövbe etmiş olur sonra amin der ellerini yüzüne sürer mümkünse bir fakire sadaka verir çünkü sadaka günahları temizler sonra sözünde durmak kalır.

Allahu teala bizi sizi ve arkadaşınıza affetsin günahlarımızı bağışlasın

Yorum yap

Insanlar ister istemez günah işliyorlar yüce rabbim affetsin pişmansan ettiğin tövbeler inş kabul olur

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X