Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Euzü besmelede hata namazı bozar mı

Collapse

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Euzü besmelede hata namazı bozar mı

  Yanlış besmele çekmek namazı bozarmı

  selamun aleyküm hocam biz arkadaşlarla bir konu üzerinde fikir ayrılığı yaşadıkta o konuyuda size anlatmak istiyorum sizin fikirlerinizi almak istiyoruz sizin fikirleriniz bizim için çok ama çok önemli hocam şimdi arkadaşımız namaz kılmaya gitmiş namaza başlamadan euzü besmele çekerken yanlış çekmiş ve namazını kılmaya devam etmiş ve namazını bitirmiş kalkmış gitmiş ondan sonra bizlerer söyledi namaz kılarken besmeleyi yanlış söyledim sisce benim namazım olmuşmudur yoksa namazım almamışmı diye kimisi olmuş dedi kimiside olmamış dedi bu konu hakkında dinde hükmü nedir hocam teşekkürler kolay gelsin Allah razı olsun

 • #2
  Euzu besmele namazda yanlış okumak


  Hanefi mezhebine göre euzu besmele çekmek sünnettir Fatiha suresini namazda okumadan önce euzu besmele çekmese bile namazı geçerlidir. Hata yapıldığı zaman tekrar euzu besmele okur düzeltir bunun bir sakıncası yoktur.

  şafi mezhebine göre euzu çekmek sünnettir besmele ise namazda okunan Fatiha dan bir ayettir bir parçadır onun için besmele çekmek farzdır. Bilerek besmele yanlış okunduğu zaman namaz bozulur namaz geçerli değildir fakat yanlışlıkla hata yapıldığında hemen telafi edilmelidir besmeleyi bir daha bir daha çekmelidir.

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X