Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

İlahi dinlemek istiyorum tavsiyeleriniz hangisidir

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İlahi dinlemek istiyorum tavsiyeleriniz hangisidir

  islama göre ilahi anlayışı


  esselamu aleykum hocam çok müzik dinliyorum inşaatlarda evde heryerde . bir abim bana ilahi dinlememi tavsiye etmişi . ilahi nedir demiştim bunu bile bilmiyordum . bana dini şarkılar demişti . biraz araştırmalar yaptım . biraz bilgim oldu fakat hangi ilahiler iyidir faydalı olur ben dine biraz meraklandım açıkçası . hocam ilahinin islamdaki yeri nedir bir de ezgiler var diye araştırmıştım o da nedir onu da pek bilmiyorum . açıkçası merak etmiyor da değilim saglam ilahiler olarak neleri tavsiye edersiniz . birde çalışırken de dinlemek günah olur mu ben hayatımın hemen hemen her yerinde müzik dinliyorum .

 • #2
  İslam'da ilahi söylemek ilahi dinlemek caizdir ama bu özleri İslam'a uygun olmalı Allah'ı hatırlatmalı ve asla müzik ile söylememelidir.

  Adı üzerinde ilahi yani Allah ile ilgili... Allah aşkını artırmak Allah'ın sıfatlarını öğretmek a da İslam ümmeti ile ilgili bazı şiirleri ilahi şeklinde okumak caizdir dinlemek caizdir ama bunun yanında müzik çalınmalı çünkü dinimizde müzik tasvip edilmemiştir ve sözleri de sağlam olmalı ifrat ve tefrit olmamalı islam'ın ruhuna hükümlerine ve adabına uygun olmalıdır.

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X