Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Şehveti azaltan seyler

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Şehveti azaltan seyler

  insan şehvet hissini nasıl kontrol edebilir


  esselamu aleykum hocam bir arkadaşım var üniversite okuyor hep kız erkek arkadaşları var beraber yiyip beraber içiyorlar . aynı evde kız erkek karışık kalıyorlar . birgün balığa gittim orada balık yakalamaya çalışıyorken bu arkadaşla orada tanışmıştım .bana okul hayatından yaşayışından bahsetti. oturduk muhabbet ettik ortamlarının ne kadar kötü olduğunu anlattı çok üzülmüştüm kızlı erkeklı çok rahat yaşıyorlarmış .cinsel hayatları çok kötü şehvetlerine engel olamıyorlar . her zaman beraber olduklarını dile getiriyorlar . şimdiye kadar yaptığı herşeyden çok pişman olduğunu söylüyor . ama nefsine de bir türlü engel olamıyormuş. her zaman pişman olup tövbe ediyor fakat şehvet hissi gelince yine dayanamıyor . yine kendi nefsine yenik düşüyor . her zaman okul hayatı bu şekilde geçiyor. üniversteye başlamadan önce böyle bir hayatı hiç olmamış yani hiç bu kadar rahat değilmiş . çok utangan terbiyeli kimsenin namusuna bakmazmış . şimdi çok değiştiğini itiraf ediyordu bundan ciddi pişman olduğunu söylüyor. bu hataları tekrarlamak istemediğini söylüyor . hocam bu çocuk şehvet hissini nasıl kontrol edebilir ne yapsa bunu azaltır gerçekten ciddi bir şekilde yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor lütfen yardımcı olmaya çalışın kolay gelsin iyi çalışmalar ...

 • #2
  Şehveti azaltmanın şehveti kontrol altına almanın 3 yolunu tavsiye edeceğim
  1. Şehveti azaltmanın ve kontrol altına almanın en güzel yöntemi en sağlıklı yöntemi evlenmektir olması gereken budur

  2. Evlenme imkanı olmayan kişi şehvet artmasın diye oruç tutar yemeğine azaltır Bu da ikinci yöntem. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem ey gençler topluluğu evlenmeye gücü yeten evlensin evlenmeye gücü yetmeyen oruç tutsun buyurmuştur.

  3. Evlenmeye gücü yetmeyen ve yapısı işi gücü gereği yemek yeme zorunda kalan oruç tutamayan bir şey harama bakmamalı şehvetli hatırlatacak işlerden uzak durmalıdır.

  Yorum yap


  • #3
   Yaklaşık 2 ayı geçti Allah nasip etti namaza başladım önceki hayatımda sehvet orta haldeydi şimdi tavan yaptı bir türlü hisden kurtulamıyor uzun süredir beni rahatsız ediyor gözlerimi haramdan korumaya çalışıyorum bu duyguyu nasıl azltabilirim . Veya bir duası varmıdır . Bir yöntemi varmidir

   Yorum yap

   Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
   Auto-Saved
   Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
   x
   Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
   x

   Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

   Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

   Unconfigured Static HTML Module

   Collapse

   Static HTML Module Content
   Hazırlanıyor...
   X