Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Abdest tutamıyorum

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Abdest tutamıyorum

Çok sık tuvalete çıkıyorum bu yüzden abdest tutamıyorum ne yapmalıyım ?

Selamun aleykum hocam . Ben Adana ikamet ediyorum . Evliyim 2 çocuk annesiyim . Müslüman bir ailede doğdum . Ailem küçük yaştan itibaren dini eğitimimi bana eksiksiz vermeye çalıştı . Bende buluğ çağından itibaren namazımı kılar hayatımıda İslama göre şekillendiririm . Elhamdulillah kocam da kocamın aileside müslümanca bir hayat yaşamaya çalışan bireylerdir . Rabbim nasip ederse kendi çocuklarımıda bir müslümana yakışır şekilde büyütüp terbiye edeceğim. Gelelim benim meseleye hocam . Son zamanda abdest tutamamaya başladım . Şöyle anlatım hocam . Abdest alıyorum aradan Yarım saat geçmeden küçük abdest için tuvalete çıkıyorum . İlk zamanlar pek önemsemedim . Ama şu an bende sıkıntı haline geldi .Özellikle son 3 4 aydır abdest tutamama bende büyük sorun haline geldi . Kadın olduğum için hastaneye gitmeye utandım . Utancımdan dolayı bu rahatsızlığımı siteye sormak istedim . Sürekli tuvalete çıkmanın abdest tutamamanın dindeki yeri nedir hocam . Yardımcı olursanız çok mutlu olurum .

Tuvalete sık sık idrara çıkmak ayrı sürekli idrar gelmesi akıntı olması ayrıdır.
    Sürekli hiç kesilmeden idrar akıntısı olan kişiler özürlü sayılır.
    özür sahibi kişiler namaz vakti girdiğinde abdestini alır akıntı olsa bile namazını kılar bunun bir günahı yoktur
    Bu yazdığımız hükümler emanetiyim şafi mezhebine göredir.

Size tavsiyemiz bir ilmihal kitabında abdest bölümünde özürlü / mazeret sahibi kişinin uyması gereken kurallar yazılıdır oradan okuyunuz.
    Sizde ilmihal yoksa bize yazınız biz ekleyelim
    Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
    Auto-Saved
    Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
    x
    Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
    x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
    Hazırlanıyor...
    X