Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Müslüman bir insan ben hristiyanım derse dinden çıkar mı?

Collapse

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Müslüman bir insan ben hristiyanım derse dinden çıkar mı?

hangi nedenlerden dolayı iman tehlikeye girer ?

esselamu aleykum hocam iyi çalışmalar çok sevdiğim bir abi var insanlığı konuşması işçilerine olan davranışları gerçekten tam bir mümin gibi hiç kimsenın hakkını yemez ne yerse işçileri de aynısını yer kişiliği merhameti gerçekten tabiiri caizse dört dörtlük biri .birgün oturduk muhabbet ediyoruz konu konuyu açtı konu dinden açıldı nacizane bildiklerimi anlattım baktım ki bu iyi kalpli insanın dine çok uzak olduğunu farkettim . onun adına o kadar çok üzüldum ki Allah vardır diyor ınanıyor fakat sadece inanmakla kalıyor sahabe hayatına inanmıyor içki içiyor eğlenmeye içkili müzikli ortamlara gidiyor üstelik bu adam evli ve çoğu zaman eşiyle beraber gidiyor. bu beni derinden sarstı çünkü çok sevmiştim ben bu abiyi .birgün yine oturduk laf lafı açtı birşey anlatıyordum hepimiz müslümanız değil mi dedim kelime itibariyle diye. o da bana dedi ki ben bu hafta hristiyanım dedi yani dalgaya aldı ben bunu duyunca şok oldum .hocam bu konuşması onu dinden çıkarır mı . fırsatını her yakaladığımda oturuyorum anlatıyorum . bana diyor ki abim kimsenin hakkını yemiyorum kimsenin namusuna bakmıyorum insanlarla aramda iyi bu yeterli değil mi diyor. bugün yine konuştuk bu dünyanın sınav olduğundan bahsedince ilk insan yaradılışından bahsettim madem şeytan Allah a asi olmuş direk onu o an yaksaydı bizi niye sınımak için gönderdiğini söyledi . biz niye alet oluyoruz dedi . aslında verilecek cok cevaplar var ama alıcılarını o kadar kapatmış ki susmaktan başka birşey yapamıyorum . bazen de konuşuyorum dini bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum ki yarın rabbim beni sorumlu tutmasın.bildiklerini niye anlatmadın diye. insanlığı o kadar iyi ki inanç bakımından ateşe doğru gidiyor ve ben bunu görünce kahroluyorum hocam dini konuda nerden yaklaşırsam bu kişinin ilgisini çekerim lütfen yardımcı olun kolay gelsin

kelime-i şehadeti getirerek ve inanarak Müslüman oluruz fakat bazı sözler ve işler vardır ki insanı dinden çıkarır ben hristiyanım diyen Hristiyan olur ben yahudiyim diyen Yahudi olur ben dinsizim diyen dinsiz olur

Görme özürlü bir kardeşim izle görüştüm öğretmenmiş
    Adam Hristiyanlar bizden daha iyi diyor ne yaptıysam ikna olmadı kendi haline bıraktım sebebi ise teknoloji ile bizden daha ileride olmaları

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
    Auto-Saved
    Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Smile :) Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Embarrassment :o Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
    x
    Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
    x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
    Hazırlanıyor...
    X