Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Tek başına talak olur mu

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Tek başına talak olur mu

  kendi kendine talak olur mu Şartlı Boşamaya girer mi?


  selamünaleyküm hocam bir arkadaş evde hanımı yokken hanımının haberi bile olmadan üç sefer boş ol boş ol boş ol dedi bu arkadaş karısından boşanmış mıdır arkadaş boşandığını iddaa ediyor sizce boşanmış mıdır hocam şartlı boşanmaya girermi teşekkürler kolay gelsin

 • #2
  Talak nedir

  Talak boşanma anlamında Arapça bir kelimedir.

  Bir müslüman evlendiği zaman karısının yanında tutması için kendisine 3 talak Hakkı verilir. Bu nimettir Allah'ım bir rahmetidir çünkü Hristiyanlar karısını boşayamaz bir ömür birlikte yaşamak zorunda kalır ve bu cehennem gibi bir hayat yaşantısına sebep olabilir çünkü bazı erkek ve kadınlar anlaşamazlar huyları birbirine uymaz.

  Peki erkek talak hakkını nasıl kullanılır ne zaman nerede kimin yanında kullanır

  Müslüman bir erkek karısını yalnız karısı varken veya yokken ya da şahitler huzurunda fark etmez boşayabilir ben karımı boşadım boşadım boşadım veya karım benden boş olsun boş olsun boş olsun 3 defa bunu kullandığı zaman karısı boş olur ister yanında biri olsun ister olmasın bu boşanmalar geçerlidir.
  karısını bu şekilde yalnız iken boşayan birisi karısını haber vermeli bunu mahkemeye bildirmelidir bunu saklayıp boşadığını söylemez ve eşi ile birlikte olursa zina yapmış olur

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X