Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Evlenmezsem ne olur

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Evlenmezsem ne olur

Evlilik büyük bir sorumluluk

Esselemu aleykum hocam şu zamanda ciddi edep ve terbiye sıkıntısı olduğunun hepimiz farkındayız eskiden kadın utanır erkek ona nazaran biraz daha rahat olurdu şimdi yolda yürümeye erkek haya eder kadın umursamaz oldu hocam güvenilir kişiyi bulmak çok zor artı büyük sorumluluk istiyor bundan dolayı evlılığı düşünmüyorum bana dini hükmünü açıklar mısınız iyi çalışmalar

Aleykümselam. Ben hoca değilim aynı soruyu bir bayan olarakta ben sormak istiyorum erkeklere güven olmadığını düşünüyorum. Evlenilmezse yani evlenmezsem dini hükmü ne olur lütfen cevap verir misiniz hocalarım

Yorum yap

İslam'da evliliğin hükümleri kişinin durumuna göre değişiyor

Farz olan evlilik sünnet olan evlilik mübah olan evlilik ve günah olan çeşitleri vardır.

Farz olan evlilik Bir Müslüman erkek veya kadın evlenmeye gücü yettiği halde evlenmeyip günaha düşüyorsa zina yapıyorsa veya zina yaklaşıyorsa onun bekar kalması haramdır evlenmesi farzdır.

Sünnet olan evlilik evlenme gücüne sahip fakat harama düşmüyorsa Peygamberimizin tavsiyesi üzerine evlenmesi sünnettir.

Mübah olan evlilik evlenmeye gücü yettiği halde evlenmeyip aynı zamanda harama düşmeyen kendini haramlardan koruyan kişinin evlenip evlenmemesi ona kalmıştır caizdir helaldir mübahtır.

Haram olan evlilik ise bir Müslüman erkek veya kadın cinsel ilişkiye 20 engelli veya evlendiği zaman evi idare edememe zayıflığından dolayı evlenmesi haramdır çünkü başkasını perişan edecek

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
      Auto-Saved
      Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
      x
      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
      Hazırlanıyor...
      X