Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Gusülde kuru yer şüphesi

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

gusülde kuru yer kalmışsa yeniden gusül almak gerekir mi? gusül abdestinde unutulan yer sonradan yıkanırmı

Yorum yap

Ben konuyu ayrı yazmıştım neden burada goruyorum

Yorum yap

Çünkü konu benzer olduğu icin ve hocanın cevabı senin sorunu da kapsadığı için ve gereksiz yere aynı konu başlığı olmasın diye buraya taşımışlar sevgili din kardeşim...
        NE MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE...

Yorum yap

selamun aleykum gusul abdesti aldim ama bir yeri kuru unuttum sonra kufre dustum heralde tovbe ettim kelime i sehadet getirdim ondan sonra gusuldeki kuru yeri islattim guslum olmusmudur

Yorum yap

Gusül Abdesti Alırken Bir Yeri Yıkamayı Unutmak

Hocam şimdi ben gusul abdesti alirken başta besmele çektim niyet ettim ellerimi yikadim ama avret yerleri unuttum ağıza su vermekle devam ettim guslün sonlarında aklıma geldi yıkamadım diye ama sonlarda yıkadım sorun olurmu yani tekrar gusul almaya gerek varmi

Yorum yap

gusülde yıkanmadık yer şüphesi

Selamun aleyküm hocam ben gusül abdesti ile ilgili bir kaç soru soracağım 1. Gusülde bir yerlerini yıkamayı unuttuğunu zanneden veya unutan bir kişi orası gerçekten yıkanmamış veya kuru kalmış ise tekrar yıkaması gerekirmi? ve yıkanmamış veya yıkamayı unuttuğunu zanneden birinin tahmini %99 oraları yıkamayı gerçekten unuttum ve oralar kuru kaldı diye kanaati varsa ama %1 de hatırlamıyorum yıkamışta olabilirim kanaati varsa bu durumda hüküm neye göredir? bu kişi gusüllümü sayılır gusülsüzmü? 2. Fıkıh kitapları bu konu hakkında ne diyor? 3.imam Muhammed imam Yusuf imam Azam ve imam Hanefinin bu konudaki görüşleri nedir?

Yorum yap

Merhabalar ben gusül abdesti aldim gusulden sonra baya vakit gecti yıkamadigim yer olduğunu fark ettim ancak küfür is yaptığımı hatırladım guslumun gelmesi icin dua etsem sonra yıkamadigim yeri yıkasam guslum gecerlu olurmu acil cevaplarsanız sevinirim

Yorum yap

Merhaba hocam ben gusül abdesti aldığım zaman azalarımın bazılarını veya bazı bölgelerini bilmeyerek yıkamazsam ama gusül bitince üstümü giyindikten sonra ben uzvumu veya bu bölgeleri yıkamadım galiba diye bir düşünce gelirse zannı galibimde yıkamadım kanaati varsa ama bir yandanda vesveseli biriysem bu durumda hiçbir şey yapmazsam yani tekrar gusletmezsem veya o bölgeleri yıkamazsam gusüllü sahih olurmu (YIKAMADIĞIM KANAATİ YIKADIĞIMA GÖRE ÇOK DAHA AĞIR BASSA DAHİ)?
                  ben azda olsa bazen gusülde yukarıda yazdığım gibi vesveseleniyorum
                  2. Sorum ise yukarıda yazdığım konu vesvese değilse kendime ait birşeyse sırf onu vesvese olmasa dahi vesvese olarak sandığımdan dolayı gusül almazsam gusül sahih olurmu?

Yorum yap

Abdestte kuru yer nasil yikanmali?

Selam hocam gusul veya abdestte suratta kuru bir yerimiz kaldigi zaman lavaboda yuzumuzu yikayip tamamlariz ancak suyun hepsini suratima dokemiyorum bu yuzden suratima suyu vurup ellerimle ovalasam sahih olur mu ? Hani mesh etmek gibi kafi midir? Yanit hizli gelirse cok super olur hocam ne yapmaliyim Allah-u Teala razi olsun. simdiden.

Yorum yap

Kuru yerin ıslatılması yeterlidir
                      Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
                      Auto-Saved
                      Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
                      x
                      Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
                      x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
                      Hazırlanıyor...
                      X