Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Haşr suresi huvallahullezi fazileti

Collapse

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Haşr suresi huvallahullezi fazileti

  lev enzelna hüvallahüllezi fazileti

  Ebu Hureyre'den rivayet edildiğine göre o şöyle dedi: Rasulullah'a (s.a.) ism-i azam nedir, diye sordum. O da "Haşr suresinin sonunu oku, çok oku" dedi. Soruyu iki defa tekrar ettim, aynı cevabı verdi. Bu ayet-i kerimeyi esas alarak Cabir b. Zeyd: "İsm-i azam Allah lafzıdır" dedi.

  Enes b. Malik Rasulullah'm (s.a.) "Haşr suresini kim okursa Allah onun geçmiş ve gelecek bütün günahlarını affeder (yani gelecek günahlardan korur)." dediğini rivayet etti.

  Rasulullah (s.a.) şöyle buyurdu: "Bir insana bir üzüntü, keder gelir de o da bu dua (esma-i hüsna) ile dua ederse Allah onun üzüntü ve kederini giderir, yerine genişlik getirir."

  Deylemî'nin İbni Abbas'dan merfu olarak rivayet ettiğine göre o şöyle dedi: "İsm-i azam Haşr suresinin sonundaki altı ayettedir." Abdurrahman Nisaburî'nin Bera'dan rivayet ettiğine göre Hz. Ali ona şöyle dedi: "Ey Be-ra' "Allah'a ism-i azamı ile dua etmek istersen Hadid suresinin başından on ayetle Haşr suresinin sonunu oku, sonra şöyle de: Ey bu sıfatların yegane sahibi olan Allah'ım! Senden benim için şunu şunu yapmanı niyaz ediyorum." Vallahi bu şekilde kendime beddua etmiş olsam duam kabul olur ve yerin dibine geçerim."

  Deylemî'nin Hz. Ali ve İbni Mesud'dan merfu olarak rivayet ettiğine göre bu surenin son dört ayeti baş ağrısına karşı okunacak bir duadır.
  Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

  TIKLA OKU


  Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

  FORUM KURALLARI

 • #2
  Allah'a şükür Her sabah ve akşam almaya çalışıyorum. Faziletini daha önce okuduğum için her gün okumaya çalışıyorum. Bazen unuttum zamanlar oluyor ama aklıma geldiği zaman hemen okumaya çalışıyordum.

  Yorum yap


  • #3
   Bu mübarek sureyi elimizden geldiği kadar okumaya çalışalım ve daha fazla kişiye ulaşmasına vesile olalım inşaAllah. Paylaşmayı sevenlerden ve iyiliğe vesile olanlardan olalım inşaAllah. ????

   Yorum yap

   Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
   Auto-Saved
   Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
   x
   Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
   x

   Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

   Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

   Unconfigured Static HTML Module

   Collapse

   Static HTML Module Content
   Hazırlanıyor...
   X