Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Ramazanda İftardan Sonra Zina Etmek Caizmidir?

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Ramazanda İftardan Sonra Zina Etmek Caizmidir?

  Oruç Ve Zina


  SORU: Ramazanda oruç tutup iftar ettikten sonra zina eden kimse nedir? Bu kimsenin tuttuğu oruç (olay iftardan sonra oldu-"una göre) bozulur mu?

  CEVAP Soruda ifade edilen olay gerçekten olmuş ise bu, bir çeşit ile alay etmek ve onun hükümlerini hiçe saymak demektir. Bir başdeyişle bu hareket dinin hükümlerini ve genel ruhunu hiç bilmemek demektir. Çünkü din parçalanmaz bir bütündür. Dinin emir ve yasaklatüm hükümleri içice olup birbirine yardımcıdır. Bunlardan biri çiğnenirse din çiğnenir, onda bir eksiklik meydana gelir.

  Zina eden kimse çirkin günahlardan en büyüğünü işlemiştir. Bu suçu ramazanda işlemek onun çirkinliğini ve rezaletini, bir kat daha artırır. Çünkü ramazan oguç, ibadet, iman ve ihsan ayıdır. Bu şahsa yaraşan şey (madem oruç tutan bir insandır) zinadan kaçınmak ve Allah'tan korkmak olmalı idi.

  Zina suçu iftardan sonra olduğu için oruç zahiren sahih ise de orucunun bir kıymeti ve faydası kalmamıştır. Zira ramazan ayına ve bu aydaki orucun saygınlığına aldırış etmeden zina yapan kimse değer verilmeye, yaptığı iş kıymetlendirilmeye müstehak değildir. En iyisini gene Allah bilir ya, ramazan ayında iftardan sonra bu çirkinliği gerçekleştiren kimsenin orucunu Allah kabul etmez.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Frown :( Big Grin :D Confused :confused: Embarrassment :o Stick Out Tongue :p Smile :) Mad :mad: Wink ;) Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
Hazırlanıyor...
X