Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hac İle İlgili Mekanlar

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Hac İle İlgili Mekanlar

  Hac İle İlgili Yerler: Kâbe, Safa Ve Merve


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: kabe nedir.png
Görüntüleme: 22
Büyüklüğü: 676.5 KB (Kilobyte)

  1. Kâbe: Kabe; Mekke'de ''Mescid-i Haram'' denilen caminin ortasında, yaklaşık 13 m. yüksekliğinde, 12 m eninde ve 11 m genişliğinde taştan yapılmış dört köşe bir binadır. Kabe, Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından, Allah'a ibadet olunmak üzere yeryüzünde ilk yapılan binadır. Haccın sebebi ve namazlarda kıble olarak yöneldiğimiz bu binanın üzeri, her sene hac mevsiminde yenilenen siyah bir örtü ile örtülür. Kabe, İslam’ dünyasının merkezi ve tevhit inancının bir sembolüdür. Bu sembol, bütün Müslüman’ların bir tek Allah'a ibadet ettiklerini ifade eder. Dünyanın her yerinde Müslümanların namaz kılarken Kabe'ye dönmeleri, onların yön birliğini de sağlar. Yön birliğine sahip olanlar, daha kolay anlaşır ve kaynaşırlar.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: safa merve tepeleri.png
Görüntüleme: 21
Büyüklüğü: 883.3 KB (Kilobyte)

  2. Safa ve Merve: Mekke'de Mescid-i Haram Camisinin doğusunda yaklaşık 350 m aralıklı iki tepedir. Güneydeki Safa, kuzeydeki ise Merve'dir. Sa'y, bu iki tepe arasında yapılır.

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: arafat dağı nedir.png
Görüntüleme: 14
Büyüklüğü: 791.9 KB (Kilobyte)

  3. Arafat Dağı: Mekke'nin yaklaşık 25 km güney doğusunda bir bölgenin adıdır. Haccın farzlarından biri olan vakfe, burada yapılır.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: müzdelife.png
Görüntüleme: 13
Büyüklüğü: 599.4 KB (Kilobyte)


  4. Müzdelife ve Mina: Müzdelife, Mekke'de Arafat ile Mina arasında bir bölgenin adıdır. Müzdelife'de vakfe yapmak vaciptir. Mina, Müzdelife ile Mekke arasında bir bölgenin adıdır. Büyük, orta ve küçük cemreler buradadır. Şeytan taşlama burada yapılır. Hac ile ilgili kurbanlar da genellikle burada kesilir.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Confused :confused: Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Frown :( Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x

Cevap kısmına "mumsema" yazınız

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
Hazırlanıyor...
X