Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Talakta vesvese ve şüphe

Collapse

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Talakta vesvese ve şüphe

  Vesveselinin talakı

  Talakta vesvese etmek son derece gereksiz bir kuruntudur. Zaten ismi üzerinde vesvese. Vesvese şeytanın Müslümanlara sağ taraftan yaklaşması halinde meydana gelir. Bu sebeple de hiçbir Müslümanın vesveseye kapılmaması gerekir. Üstelik boşanma gibi önemli bir konuda dinimiz açık şekilde hükümleri vardır. Bu sebeple boşanmanın kuralları ve şartları konusunda araştırma yaptıktan sonra vesvese de ortadan kalkmış olur. Çünkü vesvesenin en büyük silahı eğitimdir.

 • #2
  Dini nikah vesvese

  Nikahla ilgili vesveseler

  nikahimla ilgili nikahima zarar verecek düşünceler vesveseler beynimde donuyur sürekli bana soyletmeye calisiyir sartli şeyler soyletmeye calisiyor dilimle demiyorum ama cok yoruyor beni mideme vuruyor takilip kaldim çıkamıyorum bu düşünceler nikahima zarar verirmi dilime bile vurabilecek sekilde yoruyur beni dilime vursada engelleyemezsem nedir bunun hükmü nikaha zarar verir mi allaha dua ediyorum allahim bunlar benm dusuncem değil diye bundan kurtulus yolu nedir..

  Yorum yap


  • #3
   Nikah vesvesesi nikahı düşürmez çünkü bu elde olmayan bir şeydir fakat bu ciddi bir hastalıktır tedavi gerekir siz tedavi olmaya bakın
   Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

   FORUM KURALLARI

   Yorum yap


   • #4
    NİKAHTA VESVESE

    Hocam bende dini nikahimla ilgili vesvese hastalığı vardi surekli nikahimla ilgili bana nikahima zarar vercek sözler dedirtmeye çalışıyordu icimden gecirtiyordu ama dilimle seslendirmedim kalbimlede tastik etmedim beynimde donuyur düşünceler en son bana şartlı olan şeyler aklimdan geçirmeye başladı işte şu kapidan eşim gecerse yada şu yoldan bes araba geçerse aksam eve gidersem gibi nikaha zarar veren şartlı seyler düşündürtmeye basladi ama ben bunu dilimle seslendirmedim kalbimle tastik etmedim bu şartlar gerceklesti bunun nikahima zarari olmusmudur birde allah icten gecenler dille telafuz edilmedikce sorumlu tutulmaz deniyir bu şartlı talaklarda gecerli mi sesli demezsek sart gerçekleştiğinde nikaha zarari olurmu nikah bozulurmu sağolun şimdiden .

    Yorum yap


    • #5
     Nikahta vesvesesi
     Adı üstünde "vesvese" yani şüphe ve kuruntu asla nikaha bir zararı yoktur ama ne dersek diyelim siz bu şüphelerden kurtulmadan sorup duaracaksınız.
     Onun için önemsemiyoruz ve genelde vesvese konularını onaylamıyoruz

     Yorum yap

     Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
     Auto-Saved
     Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
     x
     Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
     x

     Cevap kısmına "mumsema" yazınız

     Unconfigured Static HTML Module

     Collapse

     Static HTML Module Content
     Hazırlanıyor...
     X