Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

İslamda Bakire olmayan biriyle evlenmek

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İslamda Bakire olmayan biriyle evlenmek

Dinimizde bakire olmayan biriyle evlenmek

bakire olmayan biri ile evlenmek, bakire olmayan kızla evlenilir mi?

İslam dinine göre bir erkek bakire olmayan bir kadın ile evlenebilir. Yani dinimizce bakire olmayan bir kadın veya erkek ile evlenen kişi günaha girmez. Hatta günümüzde bunun birçok örneği vardır. Örneğin bazen bir kadın evlenip boşandıktan belli bir süre sonra bekar bir erkekle evlendiğine şahit olabiliriz. Önemli olan dine uygun bir şekilde dini nikah kıyılmasıdır.
    Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Bundan 4 sene önce bir kızla tanıştım çok sevmiştim onu ama o zamanlar kendime hiç özgüvenim yoktu kızın yanında doğru düzgün konuşamıyodum bile haliyle beni istemedi aradan 3 sene geçti ve o kişiyle karşılaşmıştım ve tekrar aşkım alevlendi bende bu 3 senelik süre zarfında değişmiştim ve normal bir insan olmuştum ve birbirimizi cok sevmiştik ne desem yapan bana cok değer veren bi insan nişanlanmayı düşünüyoduk ama bir gün buluştuğumuzda ağlamaya başladı yüzüme bakamıyodu resmen ve ben anlamıştım bişeyler olduğunu bana o ayrı kaldığımız 3 sene zarfında zina ettiğini ve bakire olmadığını söyledi ben tabiki yıkıldım ama cok seviyorum kendisi bana olayları anlatmaya başladı ve çok pişman olduğunu Allaha defalarca kez tövbe ettiğini söyledi sizce ne yapmalıyım

Yorum yap

Zina etmiş ve tövbe etmiş biri ile evlenmek caizdir. Dini hüküm budur.
      Tercih meselesi... siz düşünün taşının istihare yapın ona göre karar verin. Ben olsam asla zina etmiş biri ile evlenmem tercih meselesi

Yorum yap

Kız arkadaşımLa ciddi bir ilişki sürdürüyorum ama benden öncesinde bakireliğini kaybetmiş bununla evlensen bana be gibi sıkıntısı olur veya günahı ne olur siz olsanız nasıl yaparsınız

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
        Auto-Saved
        Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
        x
        Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
        x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
        Hazırlanıyor...
        X