Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

İslamda sevgili olmak günah mı

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İslamda sevgili olmak günah mı

  İslamda sevgili olmak var mıdır

  İslamiyet’e göre sevgililik haramdır. Çünkü dinimiz zinayı ve zinaya yaklaşmayı kesin bir dille yasaklamıştır. Hem kuran-i kerimde hem de peygamber efendimizin hadisi şeriflerinde bu konu ile ilgili açık yasaklar vardır. Sevgililik ise evlilik olmaksızın yakınlaşmak ve zaman geçirmek anlamına geldiği için son derece sakıncalıdır. Bir Müslümanın sevgili olmaktan uzak durması, dininin gereğidir. Ancak çok sevdiğinizi düşündüğünüz için sevgili olmak istiyorsanız o zaman aileniz ile konuşup bunu helal dairede yapabilirsiniz. Yani sevdiğiniz kişi ile evlenerek helal hale getirebilirsiniz.

 • #2
  Sevgilim var ama işsiz onu ailemle tanıştıramam,ne yapmalıyız?

  1,5 yıllık bir sevgilim var.Başka ülkede yaşıyor.Evlenme niyetindeyiz. Ama işi olmadığı için ailemle onu şu an tanıştıramam. Tanıştırırsam ayrılmamızı isteyeceklerdir. Mesajlaşmanın günah olduğunu da biliyoruz.Ama başka çaremiz yok. Bu konuda ne yapmalıyız?

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X