Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Sosyal medya ile teşhir arasındaki ilişki nedir?

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Sosyal medya ile teşhir arasındaki ilişki nedir?

  Sosyal medya ve teşhir meselesi

  Sosyal medyanın yoğun kullanımıyla birlikte insanlarda teşhir etme isteği oluşmakta, bunun sonucu olarak da mahremiyet duygusunun baskılandığı gözlemlenmektedir.

  Bir sosyal medya platformunun kurucusu 2010 yılında kendisiyle yapılan bir söyleşide, sıradan insanların giderek kendileri ile ilgili mahrem bilgiyi paylaşmaktan keyif aldıklarını, buna bağlı olarak bu alandaki sosyal normların da zamanla değiştiğini söylemiştir. İnsanlar gönüllü olarak kendi özel hayatını başkalarının gözleri önüne sermektedirler.

  Bireyler sosyal medyada paylaştıkları güzel anlar ya da kendilerine avantaj sağlayacak şeyler üzerinden bir rekabet geliştirmektedirler. Bu paylaşımlar sosyal pazarlama gibi bir kavrama dönüşmektedir. İnsanların özel hayatlarında saklayacakları şeyleri çoğaltmaları, kendi mahremiyet alanlarını genişletmeleri gerekirken tam tersine insanlar evlerinin mutfağından gittikleri mekânlara kadar her duygu ve durumlarını paylaşmaktadırlar. Hâlbuki yapılması gereken insanların özel hayatlarını, mahremiyet sınırlarını netleştirip bununla ilgili ilkeler belirlemesidir.

  Bireylerin özel hayatlarıyla ilgili bilgilerin ne kadarının paylaşılabilir olduğu ve ne kadarını da kendilerine saklamaları gerektiği gibi konularda güven veren kriterlere ihtiyaçları vardır.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Smile :) Stick Out Tongue :p Mad :mad: Wink ;) Frown :( Big Grin :D Confused :confused: Embarrassment :o Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
Hazırlanıyor...
X