Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Aile bireyleri arasındaki mahremiyet ölçüleri nelerdir?

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Aile bireyleri arasındaki mahremiyet ölçüleri nelerdir?

  Aile içindeki gizlilik ve mahremiyet nasıl korunmalı

  Farklı cins olan yakın akrabalar yani anne-oğul, baba-kız, nine, dede, amca, dayı, hala, teyze gibi aile bireyleri birbirlerinin mahremidirler ve aralarında daimi evlenme yasağı vardır.
  Dinimiz mahrem olan bu kişiler arasında da örtünme ile ilgili ölçüler belirlemiştir. Bu sınırlar aynı cins bireyler için de gereklidir ve örtünme sınırı şöyledir;
  Erkeğin erkeklere ve karısından başka kadınlara karşı örtünmesi gereken yeri, göbek ile diz kapağı arasında kalan bölgedir. Diz örtünmeye dahildir, göbek değildir.

  Nitekim bir hadiste “Göbekle iki diz arası avret yeridir.”buyrulmuştur. Bu, vücudun örtülmesi gereken asgari bölgesini belirler. Daha fazlasını örtmek ise daha güzel bir
  uygulamadır.

  Kadınların hemcinsleri arasında örtünmeleri gereken yerler, erkeğin hemcinsleri arasında örtünmesi gereken yerlerle aynıdır. Kadının yabancı erkekler yani mahremi olmayan erkekler yanında örtünmesi gereken yerleri ise yüz, el ve ayakları hariç bütün vücududur.
  Kaynak: Diyanet
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Wink ;) Mad :mad: Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
Hazırlanıyor...
X