Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

İslama göre çocuğun odası kaç yaşında ayrılmalı

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İslama göre çocuğun odası kaç yaşında ayrılmalı

Çocuğun odası ve yatağı hangi yaşta ayrılmalıdır?

Çocuk iki yaşından itibaren artık bağımsızlaşır yani rahatlıkla kendi odasında, kendi yatağında yatabilir.

Bu, çocuğun cinsel kimlik gelişimi açısından da olumlu bir davranış olur. Kardeşlerin yataklarını ayırma konusunda beş yaştan itibaren hassasiyet gösterilmesi gerekir.

İlkokul çağıyla beraber farklı cinsiyetteki çocukların odalarının da ayrılması doğru bir uygulamadır.

Çünkü beraber bulundukları odada giyinip soyunurken, yatarken, temizlenirken birbirlerinin özel alanını ihlal edebilirler.

Yer darlığı gibi sebeplerle bu konu ertelenmemelidir.

Gerekirse odada her çocuk için ayrı bir köşe oluşturularak çözüm bulunmalıdır. “Onlar kardeş bir sorun olmaz.” diye düşünmek kadar, bu konuda aşırı kaygılı davranıp endişeleri çocuklara hissettirmek de sakıncalıdır.
    KAYNAK: DİYANET

Selamun aleyküm ben epilepsi hastasiyim daha 18 yaşını geçmedim annem ile yatmamda bir sakınca olur mu

Yorum yap

ve aleykumusselam

yatak ayrı olmalı bir de neden cinsiyet yazmadınız gerçeği fark etmez

Yorum yap

İstanbul'da yatak ayırma işi 2 yaşından başlıyor 18 yaşıma gelmedim de ne demek

Yorum yap

Hastalıgımdan dolayı ailem biraz şüpheli gece annem titredigimi bile gördüğünü söylüyor bende merak ettim soruyu Allah razı olsun

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
          Auto-Saved
          Big Grin :D Frown :( Embarrassment :o Confused :confused: Smile :) Stick Out Tongue :p Wink ;) Mad :mad: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
          x
          Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
          x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
          Hazırlanıyor...
          X