Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Adetliyken kaş bıyık alınır mı Diyanet

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Adetliyken kaş bıyık alınır mı Diyanet

  Adetliyken bacak almak günah mı, bacaktaki kılları almak günah mı?

  Bir kadın adetli iken kaş veya bıyık alması haram değildir.
  Ancak gene de adetli olan bir kadının vücudundan herhangi bir parça kesmesi iyi değildir. Üstelik adet kanaması zaten en fazla bir hafta sürmektedir. Bu süre zarfında sabretmeli ve adetten sonra ya bırakmak daha güzel bir davranış olacaktır. Bu konu hakkında imam-ı azam şöyle demiştir:
  Cünüp olan kimsenin tırnak kesmesi, tıraş olması, etek ve koltuk altını temizlemesi, kan aldırması veya vücuttan herhangi bir parça kopartması uygun değildir. Çünkü âhirette bütün vücud geri döneceğinden yıkanmadan kesilen veya tıraş olunan şey cünüp olarak dönecektir.(Mügni' I-Muhtaç, I/75; Halil Gönenç, Günümüz Meselelerine Fetvalar) bu söz adetli bir kadının kaş yada bıyık kaldırabilir mi sorusuna en iyi cevaptır.

 • #2
  Bu yukarıda yazdığınız dinen kaynağı olmayan bir durumdur sadece önerilmiş olabilir, adetli veya lohusalık kadının vücut bakımının yapması tüylerden temizlenmesi, tırnak gezmesinde dinen hiçbir sakınca yoktur.

  Yorum yap

  Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
  Auto-Saved
  Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
  x
  Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
  x

  Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

  Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

  Unconfigured Static HTML Module

  Collapse

  Static HTML Module Content
  Hazırlanıyor...
  X