Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Zevk suyu gelince gusül gerekir mi

Collapse
X
  •  
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Zevk suyu gelince gusül gerekir mi

Sevgilimin elini tutunca zevk suyu, sevgilimle öpüşürken ıslanıyorum

Cinsel bir temas, öpüşme, el ele tutuşma kaynaklı bir kimseden gelen zevk suyu diğer ismi ile mezi gelirse gusül abdestine gerek kalmaz. Yani zevk suyu diğer ismi ile mezi gusül abdestini gerektirmez. Ancak zevk suyunun gelmesi halinde cinsel organın yıkanması gerekir. Çünkü bu sıvı namaz kılmaya engel teşkil eder.
    Mezi yıkanmadığı sürece onunla namaz kılmaz
    Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Hocam benim bir sorum olacak küçükken yani 13 .14 yaşları arasında ergenlikte çok tahrikleniyordum bazen ara ara tenasıl uzuvumumla oynuyordum af ola yani bosalmaya yakın bırakıyorum yapmıyordum ozamnlar çok mezi geliyordu bu guslu bozarmi çok mezi gelirken içinden meni de cikarmi ve işin kötüsü bunu orucluken de yapıyordum cahillik tövbe ettim yani hocam kafama takidi sormak istedim böyle tahriklenmek akabinde çok mezi guslu yani orucu bozarmi birde safi mezhebindenim durum değişmez galiba teşekkürler Allah razı olsun

Yorum yap

Mezi orucu bozmaz Şafii ve Hanefi mezhebine göre

Geçmiş oruçlarını kaza etmen gerekmez

Yorum yap

Teşekkürler Allah razı olsun kaç gündür kafamı kurcalıyor du meni gelmediği sürece bir şey olmaz diye okumuştum dogrumus
        hocam ozaman lar aileden ve çevrenizden din eğitimi alamadım gençliğin verdiği cahillikle dediğim gibi bazen öyle şeyler yapıyordum bu aralar aklıma sanki ozmanlar bosalmisimda orucum bozukmuş gibj hisler geliyor çünkü ozamanlar bosalmanin orucu bozdugu bilgisi yoktu lakin bosaldigimi hatırlamıyorum bu olanlar 13 sene önce yaşanmıştı hocam benim sormak istediğim çok sene önce yaşadığından orucumum bozup bozmadigini hatırlamadığımdan kaza orucu tutmam gibi hissediyorum net bir şekilde hatırlasam bilirim olduki orucum bozuldu hatırlamadığımdan ne yapmam lazım gelir bu aralar çok vesveseye kapılıyorum derdimi inşallah anlata bildim Rabbim işinizi rast getirsin insalah

Yorum yap

Hatırlamadığında tövbe etmek dışında yapman gereken bir şey yok
          Mumsema "makaleler" başlığımızı ziyaret eder misiniz. yorum yazana dua ederiz

TIKLA OKU

Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Allah razı olsun illa hatırlamaya çalışıyorum lakin okadar zaman geçtiğinden hatırlamıyorum kafamı çok yordu

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
            Auto-Saved
            Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
            x
            Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
            x

Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
            Hazırlanıyor...
            X