Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gusül abdestinde bir yer kuru kalırsa sonra temizlenir mi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Gusül abdestinde bir yer kuru kalırsa sonra temizlenir mi

Gusul abdestinde makatın kirli kalması

Gusül abdestinin geçerli olması için guslün 3 farzını da yerine getirmek gerekir;
    1. Ağza 3 kere galgala yapmak,
    2. Burna su çekmek ve temizlemek,
    3. Tüm vücudu temizlemek.
    Bu üç farz yerine getirdiğimiz vakit gusül abdesti almış oluruz. Fakat makat veya başka bir yer kuru kaldı ise üçüncü farz yerine getirilmemiş olur. Bu sebeple de tekrar doğru bir şekilde gusül abdesti alınması gerekir.
    Makattaki kir önce giderilmeli şayet sonra görülürse makatın yıkanması yeterlidir.
    Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Selamun aleyküm ben gusul aldıktan sonra sanki bir yerim kuru kalmış gibi hissediyorum kendimi kötü hissediyorum mesela aģzımim ici tam islandimi şurama su değdimi böyle olunce tekrarmı alalim

Yorum yap

ve aleykumusselam ve rahmetullah

Gusülden sonra kuru kalan yer şüphesi vesvese ise aldırmayın ama ilk defa oluyorsa kuru kalan yeri yıkayın yeterlidir.
      Site Kurallarını Mutlaka Okuyalım

FORUM KURALLARI

Yorum yap

Hocam sorum sanırım kayboldu veya unutuldu mumsema bi bakarsanız çok sevinirim.

Selamun aleykum ben gecenlerde gusul aldim. Ondan sonra ailemle film seyrederken acaba boynumu yikadim mi? Diye dusundum. Sonra kendime dedim ki basima su dokunce orada muhakkak islanmistir bosuna vesvese etme dedim ve yikamadim. Sonra suphe icimi kemirdi bende film bitince gidip boynumu islattim. Bu yasadigim olay vesveseden mi ibarettir? Aradan biraz zaman gecmesine ragmen boynumu yikamam dogru mudur? Guslum gecerlimidir?

Yorum yap

Tamamdır hocam ben cevabımı aldım vesveseyi aldırmamam gerek çoğu zaman oluyor kuru yer vesvesesi kafama takmayacağım. Tekrar yıkamama da gerek yoktu vesvese olduğu için herhalde. mumsema

Yorum yap

Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
          Auto-Saved
          Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Frown :( Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
          x
          Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
          x

Cevap kısmına "mumsema" yazınız

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
          Hazırlanıyor...
          X