Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Collapse

Sizce kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak doğru mudur? Niçin?.

Collapse
X
 •  
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Sizce kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak doğru mudur? Niçin?.

  Sizce kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak doğru mudur? Niçin? Tartışınız. Ulaştığınız sonuçları aşağıya yazınız.

  Kız ve erkek arasında ayrımcılık yapmak günahtır doğru değildir.
  insanların arasında ayrımcılık yapmak fitneye sebep olur kargaşaya kin ve nefrete sebep olur birbirlerine kıskanmaya sebep olur birbirlerine zarar verirler.
  Kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak kara cahil insanların işidir biz Müslümanlar için çocuklar aynı değerdedir hiçbir farkları yoktur


 • #2
  Kız ve erkek çocuklarına adaletli davranmak gerekir . Erkek yada kız çocuklarından birine ilgi gösterip diğerine ilgi gösterilmezse o çocuk ailesinden görmediği ilgili dışarda aramaya başlar ve evden kopmaya başlar . Zamanlada yanlış şeylere meyil edebilir . O yüzden çocuklar arasında ayrımcılık yapmamak gerekir .

  Yorum yap


  • #3
   erkek çocuklar ile kız çocuklar arasın ayrımcılık yapmak günahtır adaletsizliktir

   Yorum yap


   • #4
    Sizce kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak doğru mudur

    Kız ve erkek arasında ayrımcılık yapmak günahtır doğru değildir. insanların arasında ayrımcılık yapmak fitneye sebep olur kargaşaya kin ve nefrete sebep olur birbirlerine kıskanmaya sebep olur birbirlerine zarar verirler. Kız ve erkek çocukları arasında ayrımcılık yapmak kara cahil insanların işidir biz Müslümanlar için çocuklar aynı değerdedir hiçbir farkları yoktur

    Kız ve erkek çocuklar arasında ayrımcılık yapmak doğru bir davranış olmayacaktır. Çünkü aile içerisinde yapılacak olan kız ve erkek çocukları arasında yapılacak ayrımcılık Aile içerisinde sorunlara neden olacak ve aile yapısının bozulmasına neden olacaktır İşte bu nedenle bizlerin bir aile olarak yapmamız gereken kız ve erkek çocuklarımızı eşit bir şekilde adaletli ortam içerisinde değerlendirmeli ve o şekilde sevmemiz gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.    Aile içerisinde Adalet olma olma aile sevgi ve saygı ortamın oluşmasına ve aile bağlarının güçlenmesine neden olacağı için büyük bir önem verilmesi gerekmektedir.

    Yorum yap


    • #5
     Allah böyle yapan ailelere gerçekten hidayet versin çünki en sevmedigim seylerden birisi hala bu gibi seylerin yasanmasidir, hele ki köylerde çok daha kötüleri olur. Yillarca erkek içki içti, erkektir yapar dediler, kumar oynadi, erkektir oynar dediler, zina yapti, erkek adamdir yapar dediler, hazir yemek hizmeti bekledi, erkektir bu hiç erkek adam yemek mi yapar dediler ve böyle diye diye en sonunda bu verdikleri övgüleri yerin dibinde dahi bulamadilar ve o adam gibi erkekler ne anasina, ne babasina, nede yakinlarina bakmadi. Ee nede olsa erkek adam degilmi, hiç erkek adam bakicilik yapar mi? Fakat bu dediklerinde az da haksiz degillerdi aslinda ve bir nevi sözleri hayatlari boyunca hakli bir biçimde sürmeye devam etti ve, siddet gören, aldatilan, asci, hizmetkar ve bakici olan sadece anasina ve babasina bakmaya devam etti, peki kimdi bunlar? Arka planda sevilip sayilmayan kadinlardi.

     Ne erkek kadindan, nede kadin erkekten üstün degildir, bu yüzden ayrimcilik yapmaninda bir mantigi yoktur.

     Yorum yap


     • #6
      Evlat ayrımı yapmak günah mıdır?

      Yorum yap


      • #7


       ellerinize sağlık çok güzel olmuş

       Yorum yap


       • #8

        Erkek ve kız çocukları arasında ayırım yapmak adaletsizliktir günahtır

        Yorum yap


        • #9
         Dinde ayrımcılık günahtır

         Yorum yap

         Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
         Auto-Saved
         Confused :confused: Embarrassment :o Smile :) Stick Out Tongue :p Mad :mad: Wink ;) Frown :( Big Grin :D Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
         x
         Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
         x

         Resimin üzerinde gösterilecek Mesajı veriniz

         Güvenlik Kodu Grafiği Resmi Yenile

         Unconfigured Static HTML Module

         Collapse

         Static HTML Module Content
         Hazırlanıyor...
         X