Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hz.Nuh' un hayatı hakın 'da ansiklopedilerden araştırma yapınız.

Collapse

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hz.Nuh' un hayatı hakın 'da ansiklopedilerden araştırma yapınız.

Hz.NUH'UN HAYATI :

Hz. Nuh kuranda 43 defa geçiyor Hz Nuh insanlığın atası olarak bilinen bir peygamberdir. ülü'l-azm olarak bilinen yani 5 büyük peygamberlerden biridir. Hz Nuh bazı rivayetlere göre 950 yıl yaşamıştır. ve hanımı çocuğu ona iman etmediler. yani inanmadılar. o Allaha çagırdı. kimse ona iman etmedi bunun üzerine Allahu teala ona gemi yapmasını emretti. Hz. Nuh neden gemi yapim demedi gemi yaptı ve o yaşadığı kavim onla alay etti. bu çölün ortasında ne gemisi yapıyorsun dedi ? oda Allah emretti bana bende itaat ettim ve gemiyi yaptım bunun üzerine Allahu teala Hz. Nuha her hayvandan bir çeşit yani bir çift almasını emretti. ve bunun üzerine Hz. Nuh her hayvanın bir çiftini aldi ve Allahu teala göklerden ve yerlerden sular kaldırdı herkes bu olaya şok oldu. hz nuh hala insanları çağırıyor onlar diyorki biz bu dağı aşıp kurtulacağız,ve hepsi helak oluyor rivayetlere göre geminin içinde yaklaşık 80 insan vardır. ve tüm dünyadakı ınsanlar hepsi helak oluyor. yanlızca Allaha iman edenler haric biz bu olaydan ibret almalıyız.
Daha önce girdiğiniz içerik kayıt edilmiştir.içeriği geri yükle yada Sil.
Auto-Saved
Embarrassment :o Wink ;) Mad :mad: Confused :confused: Frown :( Smile :) Big Grin :D Stick Out Tongue :p Roll Eyes (Sarcastic) :rolleyes: Cool :cool: EEK! :eek:
x
Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Sil  
x

Cevap kısmına "mumsema" yazınız

Unconfigured Static HTML Module

Collapse

Static HTML Module Content
Hazırlanıyor...
X